Перший ознака грипу – висока температура

У всіх померлих діагностували вирус грипу H1N1 “Каліфорнія” або “свинячий грип”.

Чоловіки у віку від 41 до 48 років померли у лікарнях від пневмонії – ускладнення, викликаного вирусом. Перший смертельний випадок зафіксували 24 грудня – у «четвертій лікарні невідкладної допомоги» помер мешканець Московського району.

«Всі чоловіки звернулися до лікарні надто пізно – на п’ятий-дев’ятий день після виникнення перших симптомів, коли вже виникли ускладнення. Один із пацієнтів три дні поспіль викликав бригаду екстреної медичної допомоги. Виїжджали наші працівники, бачили, що йдуть ускладнення, але він категорично відмовлявся від госпіталізації», – розповіла заступник директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Галина Сіроштан.

Протягом першої тижні поточного року в лікарні регіону з грипоподібними захворюваннями звернулися 14 тисяч осіб, на поточній неділі – 3,5 тисячі. Практично кожен третій визов «швидкої» був пов’язаний із ГРВІ та грипом. 1248 пацієнтів госпіталізували та діагноз «грип» підтвердився у 45 осіб. У 25 мешканців регіону діагностували свинячий грип».

На сьогодні рівень захворюваності на грип та ГРВІ становить 14,3 випадку на 10 тисяч осіб, в той час як епідемія оголошується, якщо цей показник досягає 33,79 випадку. Тобто, захворюваність у Харкові та області у половину менша за епіпорогу.

«Сьогодні говорити про епідемію грипу на території Харківської області ми не маємо підстав. На даний момент в інфекційних відділеннях та в обласних клінічних лікарнях розгорнуті 957 ліжок, яких у повній мірі вистачає. У разі виникнення епідемії додаткові ліжка виділяти за рахунок перепрофілювання терапевтичних та неврологічних відділень у районах області та лікарень у Харкові», – запевнила Галина Сіроштан.

Медики зітхають, що за симптоматикою відрізнити грип від ГРВІ практично неможливо.

«Для грипоподібних захворювань характерно підвищення температури вище 38 градусів, кашель, нежить, біль у горлі, м’язах, суглобах, утруднене дихання та слабкість. У групі ризику – особи старше 60 років, вагітні, люди з серцево-судинними захворюваннями, захворюваннями дихальних шляхів та хворі на цукровий діабет. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням і, якщо виникають симптоми, викликати сімейного лікаря чи дільничного терапевта», – додає заступник директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА.

Як можна заразитися вирусом грипу?

Від іншої хворої людини повітряно-каплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по вітру переносяться від хворого людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), при тісному контакті (знаходження на відстані близько двох метрів).

Як попередити зараження грипом?

– уникнути контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

– обмежити відвідини місць великого скупчення людей;

– часто провітрювати приміщення;

– часто мити руки з милом;

– не торкатися очей, носа чи рота немитими руками;

– прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою салфеткою, яку відразу після використання потрібно викинути;

– якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів;

– повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми.

Вакцинація: найефективніший засіб захисту!

Найкраща година для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і протягом усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти вирусу. Вакцинацію показано лише за рекомендацією лікаря та проводити тільки у лікувальному закладі.