Сильне потовиділення у зимовий період: що робити і як попередити
Якщо влітку пітливості ще можна знайти якесь виправдання, то в період холодів, на перший погляд, зробити це складніше. Насправді часто причини криються не лише в навколишніх умовах, а й у стані здоров’я та психологічної обстановці. Розберемося, що ж можна зробити у такій ситуації.
Одяг з бавовни та льону
Взимку ми змушені носити теплі речі. На жаль, зараз значна їх частина виробляється із синтетичних матеріалів, нерідко низької якості. При підвищеному потовиділенні такий одяг краще уникати. Синтетика перешкоджає циркуляції повітря, а отже, проблема лише поглиблюється. Вибирайте речі з натуральних тканин: хлопок, льон. В’язаний свитер цілком може замінити щільна сорочка або блузка. За потреби одягніти поверх піджак або жакет. Зрозуміло, що зовсім відмовитися від синтетичних виробів складно, але цілком реально виключити їх із тих предметів гардеробу, які безпосередньо прилягають до тіла: майки, сорочки, білизна, носки, сорочки.
Ще одна рекомендація: одягайтесь за погодою, але з урахуванням своєї рухової активності. Якщо ви віддаєте перевагу неспішній прогулянці до роботи і після неї, то є сенс утеплитися. Якщо ж протягом дня ви пересуваєтеся пішки, то краще вибрати щось легше. Це дозволить запобігти парниковому ефекту під верхнім одягом.
Носити темний одяг
Плями від поту менш помітні на одязі темних відтінків, наприклад, темно-синьому, чорному. А також чудово допомагають сховати мокрі місця строкаті тканини та полотно з візерунком.
А ось білий одяг не такий ідеальний, як здається. З одного боку, білий відштовхує зовнішнє тепло, з іншого, так само діє і з теплом тіла. Тому грітися організм буде ще сильніше, а значить і потіти. До того ж піт на білому одязі помітний сильніше. Це ще одна причина вибирати темно.
Носити просторий одяг
Одяг, що щільно прилягає до тіла, перешкоджає вентиляції повітря, не дозволяючи тілу дихати. У підсумку піт буде виділятися ще сильніше. Щоб уникнути цього, краще носити речі вільного крою.
Спеціальні «прокладки» для пахв
При підвищеній пітливості підвод на допомогу прийдуть спеціальні прокладки. Це двосторонні салфетки. Однією з них, з липкою кулею, вони кріпляться до речі, а друга, з м’якого матеріалу, контактує з тілом і надійно вбирає піт. Замінити салфетки за потреби можна звичайними щоденними прокладками для жіночої гігієни. Використовуються вони абсолютно аналогічно.
Наносите антиперспірант на суху шкіру перед сном
Використовуйте якісний антиперспірант. Наносити його слід чисту суху шкіру, причому перед сном. Це дозволить засобу повністю вбратися і забезпечити максимальну захист. І наоборот, застосовувати засіб вранці після душу не рекомендується, бо на вологій шкірі діяти антиперспірант не буде.
Можна придбати спеціальні салфетки, що містять активні компоненти, які запобігають потовиділенню. На відміну від роликових антиперспірантів, вони відмінно підійдуть для таких місць, як руки, спина та ноги.
Найчастіше приймайте душ
Щоденні гігієнічні процедури обов’язкові. Душ, по можливості, можна приймати протягом дня. Так піт не мати різкого запаху. Єдине, що не варто використовувати агресивні миючі засоби. Вони порушують баланс шкіри, викликаючи надмірне розмноження мікроорганізмів і, як наслідок, неприємний аромат. Виходить, ви шкодите собі самі.
Перевагу краще віддавати контрастному душу. Чергування теплої та прохолодної води не тільки зміцнює організм, але і допомагає менше пітніти у холодну пору року. Для підвищення ефективності варто робити масаж струменем води. Це покращить кровообіг.
Відмовтеся від кави та прянощів
Перегляньте свій раціон. Лікарі рекомендують скоротити вживання сладкого, солоного, жирного. Від кофе, гострих страв і прянощів краще відмовитися повністю — вони викликають посилене виділення поту. Часник, лук, перець чилі, до того ж накопичують речовини, які потім виводяться через піт і легкі, посилюючи різкий аромат від тіла та рота. Харчуватися краще невеликими порціями 5-6 разів на день.
Знижуйте рівень стресу
Посилену роботу потових залоз спричинює стресс. Повністю виключити його, на жаль, неможливо навіть за найбільш розміреного способу життя. Виходом тут може стати правильна реакція на ситуацію. Не приймайте все близько до серця. Пам’ятайте: будь-яка проблема вирішується, і чим менше ви хвилюватиметеся, тим швидше впораєтеся з нею. За можливістю намагайтеся уникнути стресових ситуацій або хоча б знизити їх кількість.
Взявши на озброєння всі наведені рекомендації, ви зможете скоротити виникнення підвищеного потовиділення у зимовий період. Якщо ж ситуація не змінюється, то варто звернутись до фахівців, щоб з’ясувати причину.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!