Але найчастіше в пізню годину їм важко показати все, на що вони здатні. Вчені-фізіологи впевнені, що блакитний світло може впливати на спортсменів таким чином, що в кінцевому підсумку вони здатні показати покращені показники, передає sutura.org.ua

Синій світ — таємний союзник спортсменів

Дійсно, велика кількість змагань проводитиметься у вечірню годину, внаслідок їх трансляції у прайм-тайм. Але є один мінус для спортсменів – більшість із них не може показати собі в повній мірі внаслідок впливу на них циклу сну-неспання.

У Базельському університеті спробували вирішити цю проблему і, здається, знайшли їй рішення. Вчені на чолі з професором А.С. Шмідт-Трюксассом, провели дослідження, в якому перевірили вплив голубого світла на продуктивність людини. У ході експерименту під вплив цього виду світла підпало 74 атлети, причому участь у ньому брали виключно чоловіки. Дані дослідження довели здатність світла даного спектру позитивним чином впливати на спортивні показники спортсменів. Дані цього дослідження можна прочитати у журналі Frontiers of Physiology.

Ще до цього дослідження вченим було відомо, що блакитний світ зменшує кількість виробленого в організмі гормону сну. Дванадцятихвилинне випробування на велотренажері показало, що зменшення кількості цього гормону реально збільшує витривалість спортсменів. У випадковому порядку дослідники розділили атлетів на три групи.

Для впливу на шкірну з груп спортсменів використовували один із трьох видів світла: блакитний монохроматичний, яскравий світло та контрольний світло. Упродовж цілої години на спортсменів направили вплив певного вигляду світла. Далі на велоергометрі вчені перевіряли фізичні показники досліджуваних.

Гормон сну під впливом голубого світла почав вироблятися у меншій мірі, тим самим вплинувши на цикл сну-неспання спортсменів, і, отже, покращивши їх спортивні результати. Вчені також зауважили, що показники атлетів покращувалися з підвищенням інтенсивності впливу на них світла. До речі, звичайний яскравий світ у найменшій мірі вплинув на результати учасників експерименту.

Результати даного дослідження повинні бути цікаві професійним спортсменам, для яких вечірні виступи можуть бути в деякій мірі випробуванням, особливо якщо хороші результати перешкоджає їм показати їх цикл сну-неспання. Сподіваємося, що блакитний світло буде єдиним видом допінгу, який вони будуть використовувати протягом всієї своєї спортивної кар’єри.