Сипання повік може бути ознакою захворювання мозку та нервної системи
Посмикування повік, у тому числі закритих, може бути ранньою ознакою певних розладів мозку та нервної системи, про це попередила британський лікар офтальмолог Шерон Коупленд.
Найчастіше посмикування очей є результатом їх напруження та сухості, втоми, стресу, алергії, куріння, вживання кофеїну та табаку. Але іноді з цими спазмами необхідно звертатися до терапевта.
“Сіпання ока може тривати від кількох днів до тижнів. Якщо минатиме Тиждень за неділею, і ви все ще відчуваєте спазми, не зволікайте зі зверненням до офтальмолога чи терапевта”, – поділилася рекомендацією експерт.
Лікар зазначила, що існує такий стан як блефароспазм – у його випадку обидва очні століття закриваються повністю при шкірному посмікуванні, а також спостерігається неконтрольоване тріпотіння або спазматичне закриття століття. Подібне відхилення пояснюється спазмами кругової м’язи ока, що бере участь у процесі моргання.
Коупленд додав, що посмикування повік може бути попереджувальним ознакою деяких захворювань мозку та нервної системи:
- хвороби Паркінсона,
- паралічу Белла,
- шийної дистонії,
- дистонія,
- розсіяного склерозу,
- синдрому Туретта,
- оромандибулярної дистонії та дистонії обличчя.
Експертка додала, що посмикування повік може супроводжуватися почервонінням чи набряканням очей. Якщо око починає виглядати втомленим після тривалого періоду посмикування – це теж дуже серйозний привод для звернення за обстеженням.
В цілому, резюмувала Коупленд, досліджуватися лікарем повинні будь-які посмикування на обличчі та інших частинах тіла, що тривають тривалу годину.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!