Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Таємниці носа, або чому при нежиті не можна використовувати судинозвужувальні краплі
Бережіть свої носи, навіть якщо вони надто довгі!, передає sutura.org.ua
Чому медицина ділити людей на аристократів та простолюдинів і чому лікувати їх треба по-різному? Відповіді дає лікар-отоларинголог, доктор медичних наук, професор.
Як дихати правильно
— Повітря, проходячи через ніс, має зігріватися і зволожуватися. Якщо цього не відбувається, він пересушує та охолоджує слизові оболочки горла та дихальних шляхів, сприяє розвитку простудних захворювань. Зазвичай, щоб уникнути цього, радувати дихати носом. Але цього мало — дуже важливо, як повітря проходитиме через ніс, яка у людини аеродинаміка носа.
У всіх дітей до 2-річного віку вона однакова. Дитина вдихає тільки носом, рот у нього закритий, а повітря проходить не просто крізь порожнину носа, а й через придаткові пазухи (синуси). У дитини вони великі — так спеціально природа створила, щоби повітря в них зігрівався і зволожуючого і дитина не застуджувався. Після 2 років відкривається так званий нижній носовий хід, і якщо він великий, повітря, не зустрічаючи опору, проходити по ньому швидко, не встигаючи зігріватися і увлажнюватися.
Це так званий південний тип носа, його власники схильні до застуд. Якщо цей прохід вузький, повітря прямує вгору, де є вузькі відверстия, що з’єднують порожнину носа та пазухи. Повітря засмоктується в них, зігрівається до 25 градусів та увлажнюється на 100%. Так працює нос північного типу, і його власники застуджуються дуже рідко.
Запалення — це захист
Як зробити, щоб нос дихав правильно і щоб пазухи брали участь у диханні? Потрібно форсовані дихання через ніс після сну, найкраще це забезпечує ранкова гімнастика — невипадково її пропагували в СРСР і зараз вона така популярна в Китаї.
Якщо повітря у квартирі стає сухим (наприклад, при включеному опаленні), корисно закапувати в нос оливкова, соняшникова або інші харчові рослинні олії. Підбирають їх по відчуттю, яке краще переносити.
Навіть якщо ніс не дихає при застуді, дуже важливо його провітрювати примусово. Це відкриває вузькі відчини пазух, і повітря починає надходити в них. А ось використовувати судинозвужувальні краплі та спреї, які дуже популярні та широко рекламуються, не варто.
«Аристократи» і «простолюдини»
Я використовую в лікуванні два види ліків – препарати з сріблом (коларгол та ін) та краплі з антигістамінами (з димедролом). Причому є пацієнти, яким допомагають лише перші, я називаю їх «срібними» або «срібно-залежними людьми». Їх меншість, не більше 10% у суспільстві і не більше 40% серед хронічно хворих, та інші препарати їх не лікують.
Раніше я гадки не мав, що так може бути. Але батьки неодноразово приводили до мене дітей із хронічними хворобами, яким реально нічого не допомагало і які раптом вилікувалися, коли матері від відчаю йшли до церкви та давали дітям святу воду. Ставши вивчати це питання, і з’ясувалося, що аристократи не просто так пили з срібла, їли з срібла і носили прикраси з цього металу.
Є люди, організм яких іонів срібла потрібно більше, ніж іншим, і це їх спасало. Це важливо не тільки при лор-хворобі, срібло їм необхідно для зміцнення імунітету та покращення обміну речовин. Іншим пацієнтам, і їх більшість, добре допомагають при застудах краплі з антигістамінами. Щоб зрозуміти, кому що допоможе, я капаю в одну половину носа препарат із сріблом, а в іншу – антигістаміні.
Які ліки допоможе, видно швидко: ніс починає дихати, слизово підсихає. Цікаво, що справа не в спадковості — в одній сім’ї можуть бути як «аристократи», так і не чутливі до срібла «простолюдини».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!