Ми звикли вважати вітрянку якоюсь нісенітницею, легкою дитячою хворобою, яка легко переноситься та проходитиме без сліду. Але не все так просто, інформує sutura.org.ua

Терапевт Олена Глинська розповіла про опасность вітрянки (вітряна віспа) – це вирусне захворювання. Воно передається від інфікованої людини повітряно-аерозольним шляхом.

Характерною ознакою захворювання є поява шкірних висипань у вигляді бульбашок. Крім цього у хворого присутні ознаки відруєння організму, а також лихоманка.

Людина, що перехворіла на вітряну віспу (найчастіше це трапляється у детства), отримує напружений довічний імунітет. Але вирус-возбудник хвороби Варіцелла Зостер залишається в організмі і за несприятливих обставин може викликати оперізувальний лишай. У цьому випадку бульбашкові висипання виступають вдоль ураженого нерва.

Як було доведено ще у 1951-му році, причиною виникнення оперізувального герпесу (оперізувального лишаю) є також цей самий вирус-возбудник вітряної віспи.

Вітрянка є після грипу та ГРВІ третім за частотою поширення захворювання. 80-90% хворих – діти віком до 14 років. У них виробляється довічний імунітет до вітряної віспи.

У дітей захворювання протікає легко, а для дорослих вітрянка більш небезпечна, хвороба протікає важче. Найчастіше спалахи вітрянки бують у холодну пору року.