Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Тонке волосся

Тонке волосся

Тонке волосся – волосся недостатньої товщини, що має діаметр менше 0,05 мм (50 мк). Тонкі волосся зайво м’які, неслухняні, часто сплутуються, позбавлені об’єму і швидко втрачають форму. При проблемі тонкого волосся необхідні консультації лікаря-трихолога та перукаря-стиліста. З метою збільшення густоти волосся рекомендується масаж, мезотерапія шкіри голови, нанесення масок та ампульних концентратів тощо. Для зміни текстури можна скористатися процедурою ламінування, кератинового протезування, каутеризації, нарощування волосся. Тонкий волосся вимагає особливого підходу при виконанні стрижок, зачісок і фарбування.

Загальні відомості

До основних характеристик волосся відносяться: довжина, товщина, густота, жорсткість, колір, міцність, еластичність, форма та пористість. Крім цього, залежно від активності функціонування сальних залоз шкіри голови, волосся поділяється на різні типи (нормальні, сухі, жирні, змішані). Ті чи інші особливості волосся необхідно знати та враховувати під час проведення як повсякденного домашнього, так і професійного салонного догляду. Тонкі волосся – це волосся, що має малу товщину, недостатню жорсткість і густоту. Від природи володарями дійсно тонкого та рідкого волосся є всього 10% жінок; в інших випадках витончення і порідіння волосся пов’язані з неправильним доглядом волоссям нормальної товщини і густоти.

Тонке волосся

Причини тонкого волосся

Тонкі волосся може бути наслідком трьох основних факторів – спадковості, несприятливих ендогенних та екзогенних впливів. В першу чергу, товщина та густота волосся обумовлені генетикою; залежать від віку, раси та природного кольору волосся. Найменшою товщиною (20-40 мк) має волосся новонароджених, у дорослої людини товщина волосся варіює від 50 до 100 мк, у людей похилого віку – від 50 до 70 мк. Власниками товстішого волосся є афроамериканці, латиноамериканці та азіати, більш тонкого волосся – європейці. Найтонше волосся росте на голові у блондинів, волосся середньої товщини – у брюнетів, а найтовстіше – у шатенів. Крім цього, будучи придатками шкіри, волосся знаходиться в прямій залежності від стану шкірного покриву: чим тонша шкіра, тим менша товщина волосся, і навпаки.

Разом з тим, протягом життя волосся може змінювати свою структуру і ставати більш тонким. Витончення волосся може бути пов’язане з неправильним доглядом: частою термічною обробкою (укладанням феном, електрощипцями, праскою), миттям волосся гарячою водою, зловживанням процедурами фарбування, хімічної завивки волосся. Висушує і робить волосся тоншим надлишок ультрафіолету, робота в гарячих цехах, звичка ходити взимку без головного убору. Тонкі волосся може бути наслідком неповноцінного, незбалансованого харчування, нестачі вітамінів та мінералів, патології травної та нервової системи, постійних стресів та перевтоми. Часто з проблемою витончення і витончення волосся стикаються нещодавно народжені жінки: це пов’язано з природним зниженням рівня естрогену до фізіологічного та грудного вигодовування, в процесі якого разом з молоком материнський організм у великій кількості втрачає необхідні поживні речовини, вітаміни та мінерали.

Характеристика тонкого волосся

Стрижень волосся складається з трьох шарів: зовнішнього (кутикули), середнього (кортексу) та внутрішнього (медули). У нормі кортекс займає до 80-90% від загальної маси волосся. Тонкий волосся має недостатньо розвинене тіло кортексу. За своєю текстурою волосся поділяється на тонке (діаметр менше 0,05 мм), середнє або нормальне (діаметр 0,05-0,07 мм) і товсте (діаметр більше 0,07 мм). При цьому на різних зонах голови однієї людини товщина волосся може бути неоднаковою.

Товсте волосся має найбільший діаметр волосяного стрижня, має найбільшу міцність і стійкість до різних впливів. Разом з тим, товсте волосся складніше піддається фарбуванню, освітленню та завивці, ніж волосся тонкої та середньої структури. Більшість людей є власниками волосся середньої товщини, по відношенню до діаметра яких визначаються інші типи структури волосся. Тонкий волосся відрізняється найменшим діаметром і підвищеною чутливістю до будь-яких зовнішніх впливів. Волосся блондинів мають товщину приблизно 0,05 мм (50 мк), брюнетів – близько 0,07 мм (70 мк), рудих – до 0,1 мм (100 мк). З кожною зміною волосся вони стають дедалі тоншими.

При цьому, як правило, товщина волосся обернено пропорційно їх густоті. Так, найбільшу кількість волосся на голові мають блондини (140-150 000 шт.), Дещо менше – брюнети (близько 100 000 шт.) І найменше – рудоволосі (80 000 шт.). Найвища щільність волосся (250-350 шт./кв. см) відзначається у тім’яній області; на скронях і потилиці волосся більш рідкісні (150-200 шт./кв. см). Максимальна густота шевелюру досягає до пубертатного віку (12-14 років); до 30 років загальна кількість волосся зменшується приблизно на 15%.

Тонкі волосся мають свої переваги та недоліки. До плюсів тонкого волосся відносяться їх м’якість, легкість і шовковистість. Крім цього, тонке волосся легко фарбується і піддається зміні форми. Тому при правильному догляді та грамотному підборі зачіски навіть тонке волосся може стати предметом гордості своєї власниці.

Однак тонке волосся може завдавати їх господині і чимало клопоту. У першу чергу, це пов’язано з тим, що тонке волосся вигладить рідкими («рідкими»), позбавлені об’єму, не тримають форму укладання. Крім цього, нерідко доводиться стикатися із ламкістю, підвищеною електризацією волосся. Тонне сухе волосся може нагадувати павутину або солому, а жирне – швидко перетворюватися на «бурульки», що звисають з голови. Чим довше тонке волосся, тим сильніше під силою власної тяжкості воно прилягає до голови і виглядає безформним.

Товщину волосся можна виміряти спеціальним приладом-мікрометром, виробляючи замір у скронево-боковій, нижньо-потиличній зонах, на маківці та в ділянці чубчика. Волосся при цьому має бути сухим, чисто вимитим, без укладальних засобів. Практичне значення визначення товщини волосся має при фарбуванні для розрахунку кількості засобів, необхідних для отримання бажаного відтінку волосся.

Особливості догляду за тонким волоссям

Допомогти розібратися з причинами, що призвели до стоншення волосся, допоможе консультація кваліфікованого спеціаліста-трихолога. Провівши медичне обстеження (комп’ютерну діагностику стану волосся, фототрихограму, спектральний аналіз волосся на мікроелементи, біохімічний аналіз крові та ін.) фахівець зможе судити про ймовірні причини тонкого волосся. При нестачі необхідних поживних речовин може бути рекомендована спеціальна дієта, прийом необхідних волоссю вітамінів (А, С, Е, Н, Р, групи В) та мінералів (заліза, кальцію, цинку, сірки, селену, кремнію). Зміцнити тонке волосся допоможуть спеціальні лікувальні та відновлювальні процедури: мезотерапія, плазмоліфтинг, масаж шкіри голови, маски, нанесення ампульних концентратів. Можна обговорити з лікарем підбір спеціальної лікувальної косметики для домашнього догляду за тонким волоссям.

Для миття тонкого волосся рекомендуються шампуні з кератином та протеїнами, що надають додаткового об’єму. При укладанні волосся феном краще використовувати круглу щітку, а сушити волосся слід проти їх зростання. Надати пишність зачісці допоможуть спреї та муси, нанесені безпосередньо на коріння волосся. Також можна зробити укладання тонкого волосся на бігуді або за допомогою дифузора. Власникам тонкого волосся слід відмовитися від використання укладальних гелів і восків, що обтяжують волосся, а також перукарської праски, що позбавляє їх вологи.

Для волосся тонкої текстури підходять свої варіанти стрижки середньої та короткої довжини. Стилісти салону краси можуть запропонувати модну каскадну або асиметричну стрижку, стрижку боб, каре або піксі, креативну стрижку, стрижку гарячими ножицями та багато інших. ін. Візуально збільшити обсяг тонкого волосся допоможе щадна біо-завивка або довготривале укладання волосся (карвінг). З усіх способів фарбування для тонкого волосся найбільше підходять процедури мелірування, колорування або блондування. Рівномірне фарбування в один тон (особливо темний), як правило, створює ефект зменшення об’єму і без того тонкого волосся. З метою підтримки краси та здоров’я тонкого волосся можна скористатися процедурами ламінування, кератинового протезування, каутеризації, комплексного лікування волосся. Для надання недостатньої густоти тонкому волоссю не забороняється проведення нарощування волосся.

Якщо ви володієте тонким волоссям, не варто зневірятися. Забезпечивши постійний і грамотний догляд тонкому волоссю, згодом вам вдасться зробити його своїми «союзниками» у досягненні естетичного ідеалу, підкресливши свою неповторну індивідуальність та стиль.

If you are interested to learn more about our direct hire packages, please feel free to go to. Unsere technologie erweitert ihre globale reichweite im pi network.