Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
ТОП-10 секретів довголіття
Для того, щоб зберегти здоров’я та красу, необхідно дотримуватися деяких правил.
“Wellness – стан хорошого фізичного та ментального здоров’я як результат правильного харчування, фізичної активності та корисних привычок” (Американський тлумачний словарь). Велнес як стиль життя зародився саме в США, а в останні роки став популярним у всьому світі.
І не дивно: захворювання “молодшають” з кожним роком, екологія міст псується, а постійні стреси і “сидяча” робота лише погіршують становище. Людям доводиться платити за досягнення наукового прогресу найдорожчим – здоров’ям та молодістю. Але зневірятися не варто: людині під силу вибудувати захист від несприятливих факторів. Прості правила довголіття допоможуть зберегти молодість, а разом із нею і інтерес до життя.
Заповідь 1: не переїдати
Дієтологи кажуть, що за столом потрібно виходити з легким відчуттям голоду та радити харчуватися невеликими порціями, але часто. Основний упор необхідно робити на свіжі фрукти та овочі, рибу та нежирні сорти м’яса. Така їжа нормалізує вагу та контролює апетит.
Заповідь 2: стежити за харчуванням
Від раціону людини багато в чому залежить його самопочуття. Меню має відповідати віку: до 30 років важливо наголошувати на джерелах білка (нежирне м’ясо, птиця, риба, орехи, бобові). Після 40 вибирати продукти, що містять бета-каротин (морква, петрушка, шпинат, спаржа, брокколі, абрикоси), – він допоможе підтримати імунітет. У 50 років основна мета – підтримати міцність кісток та суглобів, а це означає – розумно робити ставку на продукти, що містять кальцій.
Заповідь 3: полюбити свою роботу
Робота займає левову долю в житті людини. Незадоволення у професійній сфері запускає процес передчасного старіння клітин мозку та знижує його активність.
Заповідь 4 : навчитися радіти
Вчені довели, що ендорфіни – “гормони радості” – найприємніші ліки від багатьох недуг. Любов і ніжність – найкращі засоби проти старіння. Коли людина влюблена, в його організмі виробляється той самий “гормон щастя”, що сприяє зміцненню імунної системи та покращенню мозкової діяльності.
Заповідь 5: мати власну думку
Психологи рекомендують бути твердішими і завжди мати на всю свою точку зору. Хто свідомо живе, значно рідше впадає в депресію і буває пригніченим, ніж той, хто лише пасивно пливе за течією.
Заповідь 6: більше рухатися
Рух – життя! Навіть короткочасна фізична активність допомагає вивільнити соматотропін – гормон росту, необхідний для гарного обміну речовин. На жаль, вироблення соматотропіну помітно скорочується вже після 30 років. Ось чому люди, в чийій житті фітнес займає не останнє місце, набагато повільніше старіють.
Заповідь 7: дотримуватися температурного режиму
Вечірнє провітрювання кімнати – важлива частина підготовки до сну. Чисте повітря сприяє кращому засипанню та глибшому відпочинку. Крім того, температура в спальні не повинна перевищувати 17-18°C. Вчені довели, що сон у прохолодному поміщенні допомагає організму краще проводити відновлювальні роботи, а людині – довше залишатися молодим.
Заповідь 8 : більше бувати на свіжому повітрі
Після 25 років обмінні процеси сповільнюються в середньому на 10 % за кожні наступні 10 років. Враховуючи, що метаболізм відбувається у кожній з 100 трильйонів клітин організму, подібні зміни неодмінно позначаються на всьому організмі. Щоб підтримувати швидкість обмінних реакцій і довше залишатися молодим, людині потрібно більше перебувати на свіжому повітрі, адже кисень активізує спалювання жирових клітин та покращує кровотік. В результаті м’язи, зв’язки і шкіра довше залишаються еластичними і рухливими, а отже, і молодими.
Заповідь 9: вивільняти негативну енергію
Психологи радять навчитися “випускати пару”. Не слід завжди придушувати почуття гніву. Той, хто постійно докоряє самому собі, замість того, щоб розповісти, що його засмучує, хто постійно сперечається з людьми, більш схильний до захворювань. Підходяща спортивна секція, наприклад, боротьба, теніс чи будь-який інший активний вид спорту стануть відмінною підмогою. Такий підхід допоможе виплеснути накопичені негативні емоції та вивільнити позитивну енергію.
Заповідь 10: стимулювати мозкову активність
Доведено, що з віком мозкова активність знижується. Однак також підтверджено науково, що мозок здатний самоомолоджуватися! Для цього його потрібно тренувати, щоб уберегти від дистрофії, як і будь-який інший орган. Але як? Виконувати незвичні дії – писати лівою рукою, читати слова задом наперед, розгадувати кроссворди та вирішувати інтелектуальні завдання. Від швидкості реакцій мозку залежить не лише його активність, а й молодість всього організму в цілому.
На завершення хочеться відзначити, що кожне з цих правил працює ефективно та безвідмовно. У будь-якому разі, слідувати цьому списку набагато простіше, ніж намагатися збагнути закони алхімії і знайти легендарний “філософський камінь”, який обіцяє вічну життя і нескінченну молодість.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!