Якщо ви відчуваєте, що постійно поспішаєте і нічого не спіткаєте, то ви, мабуть, погано керуєте своєю годиною. Mindvalley опублікував три поради, як покращити навички тайм-менеджменту, інформує sutura.org.ua

Зрозуміти основи ефективного управління часом

Якщо ви спите до полудня, то вам буде складно прийняти це. Можливо, ви вважаєте сон найпрекраснішим моментом у своїй житті, але віддавати йому 9-10 годин на день – безрозсудність. Насправді для здорового сну досить поспати і 8 годин. Більшості вистачає 6 годин на день, щоб повністю відновити сили. Але тут вам слід не просто покладатися на наші слова, а й провести справжній експеримент. Вам потрібно знайти оптимальну кількість годин, яку ви витрачатимете на сон. Головне, щоб не було шкоди для здоров’я.

Бути селективним

Серйозно ставитеся до своїх навичок управління годинником. Знайте, що якщо ви покращите їх, вам відкриються нові світи. Прийняти рішення буде простішим, ви будете організовані, зможете збагнути більше.

Все починається з вибору. Настав час почати говорити “ні”.

Не намагайтеся грати у багатозадачність. Ваша мета не в тому, щоб досягти успіху у всьому. Ціль полягає в тому, щоб досягти успіху хоча б в одній справі. Говорячи словами Брюса Лі: “Я не боюсь того, хто вивчає 10 000 різних ударів. Я боюся того, хто вивчає один удар 10 000 разів”. Якщо говорити про довгострокову перспективу, то завжди важливіше завершити кілька великих справ, ніж узятися за сотні справ і нічого не довести до кінця. Якість завжди була і буде важливішою за кількість, а тою , хто це не розуміє, нічого путнього не доб’ється.

Попереднє планування

У ті дні, коли ми вільні, багато хто з нас вважають за краще лягати пізно вночі і вставати якомога пізніше. Але вчені зауважили, що ефективність надзвичайно підвищується, якщо ви, наоборот, змістите свій день ближче до ранку. На практиці це означає, що треба лягати якомога раніше і вставати якомога раніше. Для більшості людей мозкова активність уранці виражається найбільш яскраво. Голова відчуває собі “свіжо”, а думки добре трансформуються у дії. Вночі потік думок рідко коли виходитиме за межі розумового процесу — після сну все забувається. У темряві ми, можливо, більш ласі на думки про велике і високе, але також набагато повільніші.

Планування

Ще одна ефективна техніка тайм-менеджменту — планувати свою тиждень заздалегідь, встановлюючи реалістичні цілі. Як це робити? Візьміть свій тиждень за шкірку і розпишіть у останній день тижня все, що ви хочете зробити у наступні 7 днів. Розставте пріоритети так, щоб на початку тижня йшли найскладніші завдання, а до кінця найпростіші. Тільки пам’ятайте, що ставити цілі потрібно реальні, а не “хочу заробити мільйон доларів”. Але якщо у вас не виходити планувати на тиждень, то постарайся запланувати справи на наступні два-три дні — це краще ніж нічого. І здорово економити годину.