Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Три поради щодо зміцнення здоров’я для жінок старше 50 років

Три поради щодо зміцнення здоров’я для жінок старше 50 років

Здоров’я кишечника починає відігравати особливо важливу роль для жінок віком від 50 років-вчені радять пам’ятати про це.

Фахівцями біотехнологічної компанії BIOMES були досліджені кишкові бактериї 2000 чоловік віком старше 50 років-мікробіом їх кишечника вони зіставили з дієтою та способом життя.

Експерти констатують, що бактериальний склад кишечника змінюється з віком: у людей 50 років і старше не тільки менше кишкових бактерій в цілому, штами бактерій у них менш різноманітні.

За словами фахівців, якщо шкідливі та корисні бактериї в кишечнику не збалансовані, може посилитися запалення, що підвищує ризик проникності кишкової стінки. Це, у свою чергу, сприяє захворюванням і типовим процесам старіння – ослаблення імунної системи, руйнування м’язів та когнітивних здібностей.

Тому експерти радять зміцнювати здоров’я у віці після 50 років, домагаючись сильної, добре функціонуючої кишкової флори.

Правильно харчуватися. Жінкам старше 50 років корисно харчуватися за подобою середземноморської дієти, заснованої на великій кількості фруктів та овочів, а також свіжої зелені, високоякісних оліях, вживанні риби та помірному поїданні м’яса.

Горіхи та ферментовані продукти, такі як квашена капуста або кефір, також корисні для зміцнення здоров’я кишечника у цьому віці.

Залишатися активними. Наукові дослідження показують, що палити і не займаються спортом люди старіють особливо швидко. Таким чином, повинна бути хоча б одна тривала прогулянка на день. Ще один порад вчених для жінок старше 50 років-практикувати такий вид навантажень, як вправи на рівновагу та гнучкість. Не менш важливо спати по сім-вісім годин на день.

Підтримувати свої контакти. Щирий сміх, що виникає у розмові з іншими людьми, спричиняє в організмі підвищення рівня нейромедіаторів, так званих гормонів щастя.

При цьому, як показали наукові дослідження, у мікробіомі кишечника покращується показник різноманітності бактерий. Вчені вважають, що людські контакти, близькі та довірчі відносини дуже позитивно впливають на мікробіоту кишечника. Вони радять підтримувати зв’язок із близькими хоча б за допомогою відеодзвінків.

Джерело sutura.org.ua

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!

తెర.