Три поживні речовини, які найбільше потребує мозок

Головна / unsorted / Три поживні речовини, які найбільше потребує мозок

Щоб головний мозок функціонував належним чином, необхідно отримувати більше певних поживних речовин з продуктів – це допомагає зберегти ясність розуму з віком.

Вітамін С. Вчені не зря називають його одним з ключових питних речовин, у яких найсильніше потребує головний мозок. Вітамін С стимулює вироблення нейротрансмітерів-хімічних речовин, що передають повідомлення від нейронів до м’язів, що визначають нашу здатність зосереджуватися та запам’ятовувати нову інформацію, а також наш настрій. Відомими нейротрансмітерами є, наприклад, дофамін і серотонін. Дослідники констатують, що “низький рівень витамину С, дофаміну та серотоніну часто зустрічається у людей із розладами настрою, такими як депресія”.

Дана поживна речовина також покращує захист нервних клітин головного мозку від пошкоджень та окисного стресу, викликаного нестабільними молекулами (вільні радикалі). Наукові фахівці кажуть, що витамин С є «потужним детоксифікатором» мозку – він проникає через гематоенцефалічний бар’єр, видаляє компоненти, які загрязнюють його. Таким чином, забезпечується профілактика нейродегенеративних захворювань.

Вітамін D. Згідно з дослідницькими даними, він має сильний вплив на ваш мозок на всіх етапах життя. Так, вагітним жінкам рекомендується їсти продукти з витамином D або проводити годину на вулиці у солнечну погоду, тому що він підтримує розвиток мозку плода. Підліткам і дорослим це поживна речовина допомагає регулювати настрій, покращує пам’ять, у більш пізньому віці допомагає знизити ризик розвитку деменції.

Визначити його рівень в організмі дозволяє аналіз крові. При низькій концентрації потрібно їсти більше продуктів, багатих на витамин D, або приймати добавки. Національні інститути здоров’я (NIH) рекомендують отримувати 10-20 мікрограмів (мкг) витамину щодня.

Вітаміні групи Ст. Якщо мати на увазі поживні речовини, в яких найсильніше потребує головний мозок, – то це B6, B9 та B12. Дослідники вважають, що вони приносять користь мозку, знижуючи рівень аміноксилоти гомоцистеїну. Її високий вміст посилює схильність до розвитку серйозних проблем зі здоров’ям, включаючи хворобу Альцгеймера, хвороби серця та ниркову недостатність.

Вітаміни групи B також сприяють виробленню серотоніну, дофаміну та гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК). Їх низькі концентрації асоціюються зі схильністю до психічних патологій-депресії, тривожності, низькій самооцінці, безсонню. Для підтримки здоров’я мозку вчені рекомендують включати у повсякденний раціон продукти, багаті на дані витаминами.

Джерело zhenskiy.kyiv.ua

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!