Тепер походи до стоматолога можна буде робити набагато рідше. Матеріал не зношується з часом і захищає від розмноження бактерий. Цей унікальний матеріал вже пройшов всі можливі випробування. Прем’єра у найближчі 3 роки!

Вченим із лондонського Університету королеві Марії створили новий матеріал для зубних пломб, який може сам лікувати зуб, передає sutura.org.ua

Серед переваг такої пломби, це, звичайно, функція самолікування. Як розповів професор Роберт Хілл, інноваційний склад – не що інше, як біоактивний композитний матеріал на скляній основі.

Виявляється, що після того як пломба міститься в порожнину зуба, починають вивільнятися мінерали, з яких формується зубна тканина, а саме з’єднання фтору, кальцію та фосфору. За рахунок цієї тканини зуби відновлюються.

Крім того, на відміну від старих пломб, новий матеріал не залишає жодного зазору між пломбою і зубом, що робить неможливим розмноження бактерий під пломбою.

Водночас учені запевняють, що таку пломбу можна буде поставити один раз і назавжди.

Вона не буде зношуватися з часом, як сучасні пломби, і вже точно не випаде. “Цей матеріал повністю змінити стоматологічну практику”, – підсумував професор Хілл. Очікується, що нові пломби стануть доступні вже у найближчі три роки.

Це дуже корисний винахід. Тепер не потрібно буде здійснювати походи до стоматолога, щоб перевірити цілісність встановленої пломби. Ви ніколи не зіштовхнетеся з ситуацією, коли пломба розсипалася, завдаючи нестерпного болю. Слідкуйте за своїм здоров’ям!