Ці 6 хвороб значно підвищують ризик розвитку інфаркту у кілька разів.
Люди з хворобами серця потрапляють до групи особливого ризику під час коронавірусу: слабкий орган просто не може впоратися з підвищеним навантаженням, і людина вмирає. Але важливо пам’ятати, що здоров’ю нашого найважливішого органу загрожує не лише covid-19: якщо протягом року ви перехворіли на грип, бронхіт чи інші “застудні” захворювання, ваше серце може бути у небезпеці. По-перше, інфекційні захворювання завжди змушують організм працювати в більш інтенсивному режимі, і, якщо серце було ослаблене, цього підвищеного напруги може виявитися достатньо, щоб спровокувати напад. По-друге, інфекція викликає запальний процес в організмі, а він у свою чергу може прискорити утворення вредного нальоту в артеріях та призвести до їх закупорки.
Вам чи вашим близьким людям потрібно ретельніше піклуватися про своє серце, якщо протягом останнього року у вас було одне із цих захворювань.
Грип
Грип — одне із захворювань, що суттєво підвищує ризик розвитку інфаркту та інсульту. Як показало дослідження, проведене фахівцями Лондонської школи гігієни та тропічної медицини, ризик різко підвищується у перші дні після постановки діагнозу. Втім, вакцинація допомагає знизити опасность і захистити вас не тільки від грипу, але й від інфаркту.
Бронхіт
Згідно з результатами дослідження, опублікованого у виданні New England Journal of Medicine, ця респіраторна інфекція підвищує ризик серцевого нападу у п’ять разів, а інсульту – втричі. Найнебезпечніший період — перші кілька днів після постановки діагнозу, але протягом трьох місяців після одужання він поступово сходити нанівець. Отже, якщо ви перенесли бронхіт, будьте поважними до свого серця протягом хоч трьох місяців після одужання!
Пневмонія
У шість разів підвищується ризик сердечного нападу у людей, які госпіталізовані з пневмонією, згідно з дослідженням, результати якого були опубликовані в Європейському журналі профілактичної кардіології. Причому найнеприємніше в тому, що підвищений ризик зберігається протягом як мінімум п’яти років після госпіталізації. Якщо ви перенесли пневмонію, вам потрібно бути особливо поважними, щоб у жодному разі не проґавити ранні симптоми проблем із серцем.
Інфекції сечовивідних шляхів
Дослідження, в якому взяли участь майже 35 тисяч пацієнтів, підтвердило прямий зв’язок між перенесеними інфекціями сечостатевих шляхів та підвищеним ризиком серцевого нападу та інсульту – 40 та 150 відсотків відповідно.
Сепсис
Люди, які перенесли зараження крові, залишаються у групі підвищеного ризику щодо захворювань серця та інсульту ще тривалу годину після повного одужання. Річ у тім, що сепсис викликає системне запалення, яке зберігається в організмі тривалу годину після лікування інфекції і може спровокувати розвиток інсульту чи інфаркту.
Інфекції порожнини рота
Здоров’я наших зубів безпосередньо пов’язане зі здоров’ям серця: хвороби зубів, гінгівіт та періодонтит істотно підвищують ризик розвитку серцевих захворювань. Обов’язково відвідуйте стоматолога двічі на рік і дотримуйтесь правил гігієни порожнини рота — таким чином ви захистите не лише зуби, а й серце!
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!