Що потрібно їсти, щоб добре запам’ятовувати (дні народження та номери телефонів у тому числі), інформує sutura.org.ua

“Я мислю, отже, я існую”, – сказавши французький вчень, математик і філософ Рене Декарт. Ми теж цього хочемо – існувати, мислячи при цьому. Не секрет, що для активної роботи мозку потрібно дихати свіжим повітрям, регулярно отримувати фізичні навантаження та правильно харчуватися. Якщо дії за першими двома пунктами в загальному і цілому зрозумілі (пошук ресурсів для них ─ окрема тема), то останній вимагає конкретизації. Перелічуємо, що потрібно їсти, щоб тримати пам’ять у формі.

Насіння / горіхи

Лускати насіння, виявляється, дуже навіть корисно. У ньому міститься багато витамину Е ─ він захищає клітини мозку від пошкоджень, викликаних вільними радикалами, що замедлює їх процеси пригнічення та старіння. У насінні також містяться фосфоліпіди та стеролі — речовини, здатні у прямому сенсі продовжувати життя, зберігати молодість і значно зміцнювати здоров’я людини. До речі, цими ж властивостями в достатній мірі володіють і орехи. Ну а закріпити всі зусилля допоможе насіння льону: воно багате на альфа-лінолеву кислоту (одна з Омега-3 жирних кислот). Ця кислота в свою чергу використовується для виробництва ДГК (докозагексаєнова кислота) ─ одного з найважливіших будматеріалів для мозку, що відповідає за роботу ділянки кору головного мозку, що відповідає за обробку сенсорної інформації.

Какао

У бобах какао містяться флавоноїди – особливі антиоксиданти, які добре впливають на ділянки мозку, відповідальні за запам’ятовування та здатність до навчання. Вони також відомі здатністю замедлювати вікові зміни мозку, так що шматочок шоколадки з традиційною чашкою чаю – те, що лікар прописав. Природно, шоколад при цьому повинен бути з високим вмістом какао-бобів (не менше 75%). Пити какао краще приготовані з натурального сирого порошку, а не підсолодженого напівфабрикату.

Зелений чай

Зелений чай – унікальний напій, який сприяє здоров’ю як тіла, так і мозку. У зеленому чаї містяться катехіні – природні антиоксиданти з антибактеріальними властивостями. Вони відбивають атаки вільних радикалів, а отже, замедлюють старіння організму і сприяють профілактиці онкологічних та «розумових» захворювань. Не забуваємо і про кофеїн, що міститься у зеленому чаї, який активізує мозкову діяльність та покращує пам’ять.

Шпинат

Якщо ви про нього забули, то абсолютно зря. Шпинат, як і будь-яка зелень, дуже корисний для організму, але для мозку – особливо. У ньому міститься лютеїн, бета-каротин, фолієва кислота та витамини (зокрема, витамин К) ─ загалом усе, що працює на активну роботу і захист когнітивних функцій, у яких саме входять пам’ять і внимание. Якщо їсти шпинат у чистому вигляді проблематично, додавайте його до складу інших, більш складних страв: він стане органічним інгредієнтом для омлету, пасти.

Яйця

Є чудовим джерелом холіну, одного з ключових компонентів клітинних мембран та важливого учасника її роботи. Саме холін — основа для виробництва нейротрансмітера ацетилхоліну, який дозволяє нервним клітинам стабільно відправляти та приймати нервні імпульси. Достатня щоденна кількість холіну ─ запорука гарної пам’яті. Вітаміни групи В, які також містяться в яйцях, допомагають загальмувати вікові зміни клітин мозку.

Кокос

На канікулах на екзотичних островах налягайте на кокоси – не лише смачні, але й корисні ласощі. М’якуш кокосу та кокосове молоко насичені жирними кислотами – каприловою та лауриновою, які допомагають зберегти мозкові функції активними та оберігають клітини мозку від пригнічення. До речі, дієта, заснована на овочах з кокосовим маслом, допоможе швидко скинути лишню вагу.

Авокадо

Ця комора енергії та корисних речовин ─ must have на столі будь-якого ЗОЖ-ника. Авокадо містить витамин Е, який сприяє зміцненню пам’яті і зменшує ризик появи хвороби Альцгеймера. Ще пара важливих компонентів – це витамин К і фтолати, які разом працюють на захист судин головного мозку від утворення тромбів (профілактика інсультів) та покращують його когнітивні функції.

Чорниця

Чорниця ─ ягода дивовижна. Вона містить марганець, який, перш за все, сприяє зору, зберігаючи його на первинному рівні. Але друга рятувальна функція чорниці ─ стимуляція роботи мозку та покращення пам’яті. Цьому сприяють поліфенолі, які містяться в ягоді, витамини С і К і галова кислота, яка захищає клітини мозку від стресу та дегенерації. До речі, до чорниці за показниками захисту розумових здібностей цілком можна приплюсувати інші «темні» ягоди – ожину, вишню та черешню.

Яблука

Містить масу корисних вітамінів. Недаремно в англійців є прислів’я, яка говорити, що якщо з’їдати по яблуку на день, то жодного лікаря не знадобиться. Ну а якщо говорити більш конкретно, то в яблуках міститься антиоксидантний флавоноїд кверцетин – він захищає нас від втрати пам’яті та зниження мозкової діяльності.