Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Цистит

Причини появи циститу у жінок

Цистит у жінок є одним з найбільш поширених захворювань в урології. Дане захворювання характеризується запальним інфекційним процесом, який відбувається в стінках сечового міхура. Найчастіше циститом хворіють жінки, і особливому ризику піддаються жінки у віці від двадцяти до двадцяти п’яти років, а також після п’ятдесяти п’яти.

Статистика підтверджує той факт, що практично п’ятдесят відсотків і чоловічого, і жіночого населення хоча б раз у своєму житті стикалися з появою циститу. Більше того близько тридцяти відсотків населення мають хронічну форму даного захворювання.

Найпершою і головною причиною появи циститу у жінок є знижена захисна функція організму. Крім цього виділяють особливу будову сечівника, як можливий чинник схильності до циститу. Найпоширенішими причинами появи циститу є переохолодження, дефіцит жіночих статевих гормонів або ж зміна мікрофлори в слизовій уретрального каналу. Хронічна форма циститу вимагає додаткової діагностики, яка зможе визначити справжню причину повторного захворювання. Однак таку причину досить складно досліджувати.

Основні симптоми та ознаки

Рання стадія циститу характеризується проявом частих позивів до сечовипускання. Важкі випадки такого захворювання найчастіше проявляються у позивах до сечовипускання мало не кожні кілька хвилин. Ознакою циститу стає і ніктурія, тоесть нічний позив до сечовипускання. Згодом даного захворювання у хворого пропадає здатність довільно затримувати сечу, що призводить до втрати контролю над своїм сечовим міхуром. Такий симптом найчастіше веде за собою енурез, тоесть нетримання сечі у пацієнтів, які страждають на гострий цистит.

У разі несвоєчасного лікування на стадії енурезу, до нього додається ще й дизурія, тоесть хворобливе, утруднене сечовипускання, яке вкрай важко переноситься хворими. Найчастіше на прийомі у лікаря пацієнти описують цей симптом як відчуття проходження битого скла через сечовипускальний канал.

Досить часто пацієнти, які страждають гострим циститом, скаржаться на біль внизу живота і в області попереку. Нерідко, особливо у пацієнтів похилого віку, відзначається такий симптом як затримка сечі в сечовому міхурі. При цьому загальний стан людини погіршується і підвищується температура тіла до тридцяти семи або тридцяти восьми градусів. Також хворий скаржиться на нудоту, блювоту і озноб.

Ще одним досить поширеним симптомом, який супроводжує розвиток циститу, вважається гематурія. Гематурія це таке явище, при якому в сечі з’являється кров. При гематурії у пацієнта сеча набуває забарвлення сукровиця. Якщо у хворого з’являється такий симптом, необхідно негайно звернутися до лікаря, так як кров у сечі зазвичай свідчить про не дуже сприятливому перебігу захворювання.

У жінок цистит також може з’явитися згодом статевого акту. У процесі в уретру можуть потрапити чужорідні мікроорганізми. Однак цистит, який виник через цю причини, лікується досить легко. У цьому випадку найчастіше лікарі призначають антибактеріальні препарати.

Лікування циститу у жінок

Якщо у хворої з’являється цистит в гострій формі, то найчастіше фахівець прописує спазмолітичні, знеболюючі та протизапальні препарати.

Лікування циститу вимагає дотримання певної дієти. У процесі лікування необхідно уникати вживання солоної, гострої і пряної їжі. Набагато краще, якщо пацієнтка віддасть перевагу вживання кисло-молочних продуктів і рясному питва. При такому захворюванні треба випивати не менше двох літрів на добу.

В якості лікарського засобу застосовують і фітотерапію. Досить ефективними є такі дари природи як нирковий чай, листя брусниці, мучниця, хвощ і спориш. Однак запам’ятайте, що якщо в перебігу декількох днів вам стає все гірше, то негайно зверніться до лікаря, щоб уникнути ускладнень.

Профілактика циститу

Як кажуть в народі: обізнаний, значить озброєний. Прочитавши перераховані вище симптоми такого захворювання, вам напевно захочеться уникнути циститу. Тому слід застосовувати деякі профілактичні заходи, щоб запобігти появі даного захворювання.

У першу чергу слід дотримуватися основних правил особистої гігієни. Необхідно проводити гігієну зовнішніх статевих органів щодня, надягати нижню білизну, яке зроблено тільки з натуральних тканин. Крім цього нижню білизну необхідно міняти щодня. Також слід відмовитися від дуже тісних штанів та панчох. Пийте мінімум два літри води в день, щоб всі хвороботворні мікроби виходили з сечею. Проводьте заходи, які зміцнюють імунітет організму. Якщо раптом одного разу ви вже хворіли на цистит, не забувайте проходити регулярне профілактичне обстеження і своєчасно лікуєте сечостатеві інфекції.

Щоб уникнути циститу, який викликається статевим актом, що не більше ніж через дві години після сексу приймайте антибактеріальні препарати і користуйтеся лубрикантами. Якщо в якості контрацептиву ви використовуєте влагалищную діафрагму, відмовтеся від неї, так як саме вона може сприяти виникненню циститу.

Крім цього запам’ятайте, що цистит може бути і наслідком інших урологічних захворювань. Тому часте відвідування доктора і здача аналізів зможе запобігти появі цього захворювання.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.