Типові помилки людей з підвищеним артеріальним тиском

Головна / unsorted / Типові помилки людей з підвищеним артеріальним тиском

Буває, що ми живемо з якимось захворюванням, не відчуваючи його симптомів. Тоді хоча б зрозуміло, чому ми не робимо ефективних дій зі спасіння собі від сумного результату. Але трапляється, що навіть знаючи про діагноз, ми ведемо… дивно. Ось кілька типових помилок, які роблять люди із підвищеним артеріальним тиском.

Ошибка №1. Вони п’ють таблетки, тільки тоді, коли погано

При нормалізації тиску і поліпшення самопочуття здається, що можна перестати приймати ліки. Ви робите паузу — і справді, протягом кількох днів, а іноді й тижнів, все стабільно добре. Навіщо собі «труїти»? Але повинні вас попередити: найчастіша причина ускладнених гіпертонічних криз – самостійна відмова від гіпотензивних препаратів. Це помилка в рази підвищує ризик мозкового інсульту та крововилив у сітківку ока.

Ошибка №2. Вони вважають, що лікар помилився

Такий варіант не можна повністю виключити. Але найчастіше річ у тому, що на першому етапі лікування при нормалізації артеріального тиску самопочуття погіршується — і це нормально. Річ у тому, що поки ви збиралися дійти до лікаря і дізнатися свій діагноз (іноді люди набираються рішучості місяцями), організм адаптувався до стабільно високого рівня артеріального тиску. І при зниженні його до норми виникає слабкість, запаморочення, сонливість. На цьому етапі багато хто перестає приймати препарати — і настає явне поліпшення самопочуття.

Віра в ті, що підвищений тиск ваша «норма», і не треба з ним боротися, проходити, як тільки з’являються ускладнення, пов’язані з ураженням органів-мішеней. Це той випадок, коли до гарного звикати доладно. Неприємні симптоми, пов’язані з початком терапії, зазвичай пропадають через п’ять-сім днів. Ви можете обговорити з лікарем можливість поступової адаптації, прийом половинних доз препаратів, часто в цьому випадку допомагає прийом протягом кількох днів цитрамону, чаю та кофе. Тут дуже важлива мотивація і націленість на результат.

Ошибка №3. Вони схильні до ефекту ноцебо

Ноцебо – це протилежність плацебо. Коли ви вірите, що таблетка допоможе, вона часто допомагає, навіть якщо в ній немає діючої речовини – це плацебо. Коли ви зосередилися на побічних ефектах, то вони наступають, навіть якщо ви приймаєте «пустушку» — це ноцебо. Дуже рідко розумна людина, яка прочитала повністю інструкцію до гіпотензивного препарату, знайде у собі сміливість його приймати. Якщо в одного з тисяч виник побічний ефект під час клінічного випробовування препарату, фірма зобов’язана про нього згадати в інструкції.

Чи не читайте! Щоправда. Інструкція пишеться для лікаря: якщо препарат призначений, то зважені гіпотетичні ризики ускладнень і потрібна користь. Якщо вже прочитали та злякалися, не відкладайте лікування, краще поверніться до лікаря, висловіть свої сумніви.

Ошибка №4. Вони приймають те, що комусь допомогло

Підбір терапії при артеріальній гіпертензії суворо індивідуальний. Крім рівня АТ, треба враховувати ще багато нюансів: стан клапанного апарату, скорочувальну здатність серця, сердечний ритм, супутні патології, вік, стать, ризики серцево-судинних ускладнень. Не вибирайте та не коректуйте терапію самостійно!

Ошибка №5. Вони вибирають дженерики

Це взагалі найбільш гаряче питання сучасної медицини, особливо зараз, коли в рецептах вказується тільки діюча речовина, а не назва препарату. Часто продавець в аптеці пропонує аналог, якщо в наявності немає ліків. Діюча речовина одна, але допоміжні речовини в оригіналі і в дженериках можуть бути різними, як і реакція організму на них. На перший місяць лікування намагайтеся придбати місячні упаковки саме тих препаратів, які написав лікар. При повторному візиті уточніть можливість альтернативи та купівлі економних упаковок більшого обсягу.

Ошибка №6. Вони думають, що для здоров’я достатньо пігулок.

Це помилкова думка. Ваш спосіб життя – невід’ємна частина терапії. Якщо ви хочете з часом почати приймати менші дози препаратів, відмовитися від медикаментів, то дотримуйтесь ЗОЖ: більше рухайтеся, менше їжте жирного, сладкого і солоного, не паліть, уникайте недосипу, стежте за вагою… Банально, так. Але існує доведена ефективність цих заходів, а побічні ефекти від них дорівнюють нулю.

Ошибка №7. Вони переходять на ЗСЖ дуже різко

Вийшовши з кабінету лікаря, ви повні рішучості змінити свій спосіб життя. Відразу сідаєте на жорстку дієту, починаєте ходити до спортзалу майже щодня… Результат є! Зниження ваги, зниження дози препаратів. Ось він, довгоочікувана мить перемоги духу над тілом! І в цей момент ви зриваєтеся. Надто жорсткі обмеження важко витримувати всю життя. Як тільки мета досягнута, мотивація знижується — і ви потрапляєте в замкнений коло, причому кожен перехід на жорсткий графік, а потім кожен зрив супроводжується стресом (який сам собою підвищує всі ризики для гіпертоніка).

Так що міняйтеся поступово, ставте довгострокові цілі, налаштовуйтесь, що зміни назавжди, а не на кілька місяців. Збільшення фізичної активності, дотримання дієти, зниження ваги, припинення куріння — це в будь-якому віці обов’язкове доповнення до ефективного гіпотензивного лікування. А підтримати мотивацію допомагають регулярні візити до лікаря, якому ви довіряєте

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!