У яких випадках при значному підвищенні температури треба терміново звернутися до лікаря.

Головна / unsorted / У яких випадках при значному підвищенні температури треба терміново звернутися до лікаря.

Висока температура – ​​це неприємно, але скоріше корисно. Саме за допомогою нагріву наше тіло намагається знищити чергового загарбника – вирус, бактерию чи будь-якого іншого врага. Але в деяких випадках висока температура може бути сигналом до негайного звернення до лікаря — і важливо цей сигнал не проґавити.

Тривала висока температура

Якщо ваша температура перевищує 38 градусів протягом трьох днів, вам обов’язково варто звернутися до лікаря. Можливо, в організмі розвивається інфекція і потрібна серйозна артилерія — наприклад, антибіотики (до речі, вивчіть ті випадки, коли антибіотики необхідні, і ті, коли без них краще обійтися).

Біль у нижній правій частині живота

“Острий живіт” – це обов’язкова причина для звернення до лікаря, фахівці в жодному разі не рекомендують терпіти біль або тим більше “глушити” його знеболювальними. Але якщо до болючих відчуттів додається ще й жар, треба терміново викликати “Швидку” — можливо, йдеться про апендитуцит, а в цьому випадку дорогою є шкірна хвилина.

Біль у попереку і кров у сечі

Якщо у вас хворобливі сечовипускання, біль в області тазу та впоперек, дах у сечі і при цьому — жар, теж не варто відкладати візит до лікаря. Комплекс цих симптомів може попереджати про те, що розвивається інфекція сечостатевої системи, і це той випадок, коли можуть знадобитися серйозні заходи.

Біль у горлі

Зараз гнійна ангіна лікується комплексом препаратів, але ще сто років тому від неї помирали — і це привод серйозно ставиться до високої температури, що розвивається на тлі сильного болю в горлі, особливо якщо ці симптоми супроводжуються тошнотою та головною болью. Запущена стрептококкова ангіна може призвести до розвитку інфекції у сердечних клапанах, а це справді серйозно.

Шлунковий розлад

Це може бути харчове відрування, а може виявитися симптомом хвороби Крона, язвенного коліту, целіакії. Усі ці хвороби викликають діарею, зневоднення — і, як наслідок, високу температуру. Тож зверніться до лікаря і попросіть його провести дослідження органів травного тракту.

Тромб

Висока температура також може супроводжувати утворення тромбу – особливо якщо він пересунувся до легенів. Особливо небезпечно, якщо лихоманка супроводжується прискореним серцебиттям та задишкою. Але навіть якщо немає цих симптомів, перевірте, чи немає набряків на ногах, адже це може бути симптомом тромбу, що утворюється.

Біль у суглобах

Несподівана або лихоманка може бути викликана артритом, особливо якщо йдеться про його ревматоїдну форму. Запальний процес, який викликає це захворювання, призводить до підвищення температури — а ще до болю в суглобах і тілі, який особливо сильний вранці. Варто звернутися до лікаря.

Задишка і втома

Одишка, особливо така, що супроводжується відчуттям сильної втоми і високою температурою — привід звернутися до лікаря якнайшвидше. Мова цілком може йти про пневмонію: під час запалення легенів у кров надходити менше кислорода і мозок та серце не отримують достатньо “палива”. І, звичайно ж, якщо на додаток до цих симптомів ви відчуваєте кашель і біль у грудях, терміново звертайтеся до лікаря.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!