Навіть якщо людина відвідує солярій не так часто, завжди є шанс отримати опік шкіри і підвищити ймовірність небезпечних захворювань, йдеться на сайті МОЗ, передає sutura.org.ua

Солярій викликає рак шкіри, катаракту та рак очей. Вчені встановили, що відвідування солярію підвищує ризик розвитку одного з найнебезпечніших раків – меланоми.

У людей віком до 30 років, які часто відвідували солярії, у 6 разів вищий ризик розвитку меланоми, ніж ті, які не загаряли.

Чим частіше люди відвідують солярії, тим більший ризик розвитку раку.

Науковці доводять: немає суттєвої різниці між старим та новим обладнанням для солярію. Штучна засмага прискорює старіння шкіри і пересушує її, спричиняє появу морщин і вікових плям.

У соляріях у деяких штатах США, а також в Австрії, Бельгії, Фінляндії, Франції, Німеччині, Ісландії, Італії, Норвегії, Португалії, Іспанії та Великобританії діють закони, за якими неповнолітнім забороняють користуватися соляріями.

Штучна засмага є небезпечним способом вироблення витамину D. Найкращий спосіб – це прогулянки під сонцем. Джерелом витамину є риба, молочні продукти, яєчні жовтки.

“Базовий загар” не захищає шкіру від опіків внаслідок надмірного перебування на сонці. Люди, які користуються соляріями, частіше одержують опіки, ніж ті, хто засмагає на сонці.