Ми вже писали про те, що сердечний напад у чоловіків може виражатися як біль у грудях, а у жінок – у животі. Вчені серйозно стурбовані цією темою, щоб якнайбільше медиків знали про це, передає sutura.org.ua

Медики з лікарні Університету в Падуї виступили з попередженням про те, що жінки все частіше стають жертвами лікарських помилок.

А все тому, що у підручниках описуються в основному симптоми, властиві чоловікам! В результаті лікарі ставитимуть неправильні діагнози.

Дослідження виявило значні відмінності у симптомах представників різних статей щонайменше за 5 захворюваннях на серцево-судинні, рак, захворювання печінки, остеопороз і вплив ліків.

«На зорі третього тисячоліття ми досі дуже мало знаємо про гендерні відмінності у перебігу хвороб, зокрема, коли йдеться про симптоми захворювання» — пишуть автори дослідження.

У той час як чоловіки при серцевому нападі жаліються на здавленість у грудях і біль, яка віддає в ліву руку, у жінок звичайними симптомами є тошнота і болі внизу живота.

Багато лікарів досі не знають, внаслідок чого жінкам ставлять неправильні діагнози і втрачається дорогоцінний час для спасіння життя.

Дослідники також виявили, що опухоли у чоловіків та жінок по-різному реагують на ліки та хіміотерапію при ракових захворюваннях.

Також жінки частіше за чоловіків хворіють на гепатит С та остеопороз, а ще відіграє роль не тільки стати, але й статура, зріст і вес, коли мова заходить про реакції на лікарські препарати, навіть такі банальні, як аспірин.

Це пов’язано з різницею в часі поглинання ліки та ліквідації речовин з організму, що регулюється гормональним статусом людини.

У критичних ситуаціях від реакції на ліки може залежати життя людини.