Допомогти печінці працювати на повну може відмова від білого рафінованого цукру і спробувати замінити його натуральними підсолоджувачами, такими як стевія, мед або кленовий сироп. Від цукру повністю відмовитися дуже важко і тому необхідно робити це поступово і ми значно знизимо навантаження з печінки і покращимо якість життя. Повна відмова від цукру – це ключ до того, щоб позбутися від захворювань печінки.

Сьогодні ми розповімо, як цукор впливає на нашу печінку і як вилікувати її, якщо вона вже потерпіла від надлишків сладкого.

Як цукор впливає на печінку?

Наша печінка очищає організм, синтезує ферменти та запасає глюкозу (а значить енергію), а також регулює рівень цукру в крові.

Коли ми їмо, печінка витягує цукор з продуктів, які ми споживаємо. Коли нашим м’язам і внутрішнім органам потрібна енергія, печінка перетворює його на глікоген.

Чому цукор шкідливий для нашої печінки?

Білий сахар, який ми їмо кожен день, складається з рівних частин глюкози та фруктози. Фруктоза майже втричі солодша, ніж глюкоза.
Глюкоза може засвоюватися будь-яким органом і не викликає жодних проблем, тоді як фруктоза засвоюється тільки печінкою. Що відбувається потім? Вся фруктоза надходитиме безпосередньо в печінку, заважаючи їй виконувати свою роботу.
Коли надлишки білого цукру накопичуються в печінці, він починає перетворюватися на жир. Знаєш ли ты, що відбувається потім? У нашому організмі виробляється стійкість до інсуліну. Коли це відбувається, наші клітини починають чинити опір гормону, за допомогою якого підшлункова залоза намагається збалансувати рівень цукру в крові, виробляючи ще більше інсуліну, в результаті чого наше тіло накопичує все більше і більше жиру.
Високий рівень цукру в крові та інсуліну в організмі блокує дію гормону лептину, що регулює наше почуття голоду.
Високий рівень інсуліну підвищує тиск і знижує рівень так званого корисного холестерину, внаслідок чого відбувається метаболічний синдром. Все це веде до стану так званої жирної печінки.
Багато людей думають, що ожиріння печінки пов’язане зі споживанням алкоголю, хоча насправді сахар – це головний враг нашого здоров’я, через якого в організмі розвиваються запальні процеси і ми частіше хворіємо.

Як відновити печінку після впливу цукру?

Щоб наша печінка була здоровою та сильною, нам потрібно обмежити споживання цукру. Є безліч різних замінників білого цукру, які ти можеш включити у свою дієту:

Стевія
мед
нектар агаві
сироп з коричневого рису
ксиліт
ячмінний солод
кленовий сироп
кокосовий сахар
фініковий сахар
Також корисно вміти очищати печінку від надлишків цукру, щоб вона зміцнилася і могла виконувати свої функції належним чином.

1. Щодня їж часник натощак

Приймається натощак, часник діє як потужний натуральний антибіотик і зміцнює печінку та підшлункову залозу. Він вбиває бактериї, знижує тиск і рівень холестерину в крові, а також допомагає очистити кров. Не забувай з’їдати по одному зубчику чесноку нащесерце щодня.

2. Проведи терапію замороженими лимонами

У лимонній цедрі міститься дуже багато антиоксидантів. Разом з витамином С вони допомагають очистити та зміцнити печінку. Щоб витягти максимум користі з лимонної цедри, краще спробувати терапію замороженими лимонами. Для цього потрібно заморозити лимон, а коли він знадобиться, натирати цедру у салати, вівсянку та йогурт.

Не забувай, що найбільш корисними є весь лимон разом із цедрою. Це справжнє спасіння для нашої печінки!

3. Пий воду з артишоків

Артишоки, і особливо вода, в якій вони готувалися, просто ідеально підходять для печінки. Вони очищають наш організм і насичують наш організм витаминами, що дозволяє не тільки зміцнити, а й відновити печінку.

Спосіб приготування:

Готуй два артишоки у літрі води. Як тільки вони стануть м’якими, вийми їх з води і збережи вийшов відвар. Перелий його в скляну пляшку і змішай із соком лимона. Приймай цю рідину протягом усього дня, перший раз – одразу після пробудження, натощак. Найкраще повторювати цю процедуру десять днів поспіль, один раз на місяць.

4. Кращі продукти, які допоможуть очистити та зміцнити печінку:

Помело або грейпфрут
зелений чай
Зелені листові овочі
авокадо
брокколі
яблука
Оливкова та лляна олія
цілісний рис.