Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Україна не готова зіткнутися з вирусом Ебола – інфекціоніст
Україна може виявитися абсолютно непідготовленою до можливих випадків захворювання на лихоманку Ебола: у нашій країні ще не стикалися зі спалахами цього захворювання. Вірус небезпечний тим, що передається дуже легко: іноді досить просто поспілкуватися з людиною на близькому відстані, щоб заразитися. При цьому у хворих на ранніх стадіях немає характерних симптомів, розповів Юрій Жигарьов, лікар-інфекціоніст київської клінічної лікарні №4.
«У нас багато співвітчизників, які в країнах Африки працюють, або приїжджають туди, як туристи, тому вони можуть привезти його сюди. У вирусу Ебола досить тривалий інкубаційний період, який дозволяє людині заразитися під час поїздки, повернутися в нормальному стані, і, спілкуючись з іншими людьми, заразити дуже багатьох», – зазначив інфекціоніст. Втім, панікувати поки що рано- на сьогоднішній момент цього захворювання в Україні не зафіксували.
Вірус Ебола починає виділятися в кінці інкубаційного періоду, коли ще немає клінічних проявів та явних симптомів, за якими можна було б визначити захворювання. Але людина вже стає небезпечною для оточуючих, навіть не підозрюючи, що серйозно хворий.
«Вірус передається повітряно-краплинним і контактним шляхом: достатньо, щоб людина зайшла в метро і проїхала кілька остановок, і люди, які поруч будуть стоять і дихати з ним, у принципі можуть заразитися. Справа в тому, що якихось специфічних симптомів у цього захворювання на ранніх стадіях немає. Коли людина тільки захворює, вона нагадує важкий грип: висока температура, інтоксикація та інші симптоми. Тому, природно, що людина може навіть не здогадуватися, що вона хвора на щось серйозне. І, як у нас це буває це часто-наковтатися пігулок, температуру збити і поїхати на роботу. А зараз може заразити вже десятки людей, які йому зустрінуться по дорозі», – розповів нам Юрій Жигарьов.
Українським лікарям вирус Ебола не знайомий, що ускладнює його діагностику. До того ж, зіткнувшись із хворим, вони самі можуть заразитися смертоносною недугою. «Якщо розгоріться захворювання, його буде дуже складно діагностувати: наші лікарі не мали з ним справи, у нас не бачили такої інфекції. Там, де випадки зараження бувають, є спеціальні ізолюючі костюми. А заходи, які у нас застосовують для захисту – маски, шапочки та халатиці – все «до лампочки». Вони абсолютно вбережуть від зараження, якщо буде такий випадок», – зазначив лікар.
Між тим, інші країни, в яких вже є випадки зараження, направляють літаки до Африки та забирають своїх громадян. У країнах, де з вирусом вже стикалися, епідемія малоймовірна, оскільки заражені люди під контролем-хворих відразу ізолюють.
За останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, спалах вирусу Ебола у Західній Африці цього року забрала життя 961 людини. За день кількість загиблих від цієї хвороби зросла на 29 чоловік. Епідемія торкнулася Сьєрра-Леоне, Ліберії, Гвінею та Нігерію. За поточний рік було зафіксовано 1779 летальних випадків. Також ВООЗ констатує, що нинішня спалаха лихоманки Ебола є найбільш смертоносною в історії.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!