Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Українців атакує амброзію. Як врятуватися від небезпечної алергії
Лікарі попереджають, що проблема не лише у неприємних симптомах, передає sutura.org.ua
В Україні розпочався сезон цвітіння амброзії, найнебезпечнішої рослини для алергіків. Проблеми зі здоров’ям загрожують кожному сьомому.
Киянка Ганна Бондаренко цього року вперше зіткнулася з симптомами алергії на амброзію – закладеним носом, кашлем та червоними очима. Відкладати візит до лікаря дівчина не стала. “Я спочатку думала, може, це алергія на щось, або, може, я застудилася. Але лікар сказав після аналізів, що це все-таки алергія на цвітіння амброзії”, – розповідає Ганна.
Пік цвітіння рослини доводиться з кінця липня до вересня. Неприємні симптоми нерідко плутають із сезонними застудами.
Якщо ж алергію на амброзію вчасно не розпізнати і не лікувати, до “букету” збудників можуть додатись продукти чи побутова пилка. У 60% випадків це призводить ще й до бронхіальної астми. А ось вилікуватися самостійно не вдасться. Симптоми зникнути, а ось алергія – ні.
“Алергія лікується тільки у спеціальних алергічних центрах специфічної імунотерапії. Коли мікроконцентрацію аллергену вводять в організм людини і привчають його імунну систему не реагувати на ці подразники”, – розповідає лікар-аллерголог Олена Строгонова.
Кількість тих, хто страждає на алергію, щорічно зростає на 5%. Серед причин – міграція амброзії до інших регіонів. Якщо раніше здебільшого страждали Донецька та Дніпропетровська області, то зараз це проблема і для інших регіонів.
Зростає амброзія в основному на пустирях і біля мусору. Проте сьогодні її все частіше можна зустріти і біля метро.
Щоб зменшити неприємні симптоми від алергії, лікарі радять обов’язково промивати очі та ніс після прогулянки, а ще мити руки та регулярно робити вологе прибирання.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!