Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Ушкодження сечового міхура
Клінічна картина і діагностика
Пошкодження сечового міхура можуть бути наслідком тупий або проникаючої травми. В обох випадках можливий розрив сечового міхура; закрита травма може призвести до простої контузії (пошкодження стінки міхура без закінчення сечі). Розриви сечового міхура бувають внугрібрюшіннимі і внебрюшінние, або комбінованими. Внутрішньочеревні розриви зазвичай відбуваються в області верхівки сечового міхура, найбільш часто виникають при переповненому в момент травми сечовому міхурі, що особливо часто зустрічається у дітей, так як сечовий міхур у них лежить в черевній порожнині. Внебрюшінние розриви більш типові у дорослих і відбуваються внаслідок переломів кісток тазу або проникаючих ушкоджень. Травми сечового міхура можуть ускладнитися інфекцією, нетриманням сечі і нестійкістю сечового міхура. Супутні пошкодження органів черевної порожнини і кісток тазу зустрічаються часто, так як для пошкодження анатомічно добре захищеного сечового міхура потрібна значна травмує сила.
Симптоми можуть включати біль над лобком і утруднення сечовипускання; серед ознак розрізняють болючість при пальпації над лобком, здуття живота і, при внутрибрюшинном розриві, перитонеальні симптоми і відсутність перистальтичних шумів. Діагноз встановлюється на підставі анамнезу, даних клінічного огляду, наявності гематурії в даних загального аналізу сечі. Підтверджують діагноз за допомогою ретроградної цистографії, стандартної рентгенографії або КТ; точність рентгенографії достатня, але КТ дозволяє визначити супутні пошкодження (наприклад, переломи кісток таза).
Лікування
Всі проникаючі поранення і внугрібрюшінние розриви при тупий травмі вимагають хірургічного лікування. При ударах сечового міхура хірургічне лікування не показано, але катетеризація сечового міхура необхідна у випадку затримки сечі через значне крововиливу або зміщення шийки сечового міхура внутрітазовой гематомою. Лікування внебрюшінний розривів може складатися тільки з катетеризації сечового міхура, якщо сеча відтікає вільно, а шийка міхура інтактні, в іншому випадку показано оперативне втручання.
Смертність становить близько 20%, і, як правило, вона пов’язана з поєднаними важкими ушкодженнями.
Подальша інформація
Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.