Та й зараз чимало молодих батьків упевнені в цьому. Хоча годину до години з’являються тези спеціалістів щодо шкоди з боку такого продукту, передає sutura.org.ua

То на чиєму боці істина?

– Проблема в тому, що манка є найбiднiшою з всiх круп, але при цьому – найкалорiйнiшою. Зважаючи на це, манну кашу рекомендують готувати дітям, що погано набирають вагу, у тому числі йдеться про недоношених малюків, – пояснює Наталія Цимбаліста, кандидат медичних наук, науковий співробітник лабораторії гігієни харчування НИІ харчування при МОЗ України.

В інших випадках потрібно розуміти, що ця каша є так би мовити нефункціональною. Дитячий організм при цьому не отримує вітамінів, харчових волокок, мінералів, клітинини. Тому привчати малюка до частого споживання манки не слід, можна додавати її до раціону раз на тиждень. Найчастіше – шкідливо!

Приміром, через надмірне споживання манної каші можуть виникнути проблеми з вагою, йдеться про ожиріння та гіпертрофію м’язів. Також це загрожує розвитком гіповітамінозу.

Дорослі мають пам’ятати, що для дитини важливим є збалансований раціон. У першу чергу йдеться про овочі, фрукти, м’ясо-молочні продукти.