Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted В’ялість шкіри рук

В’ялість шкіри рук

В’ялість шкіри рук найчастіше є ознакою вікових змін та загального старіння організму. Вже з 25 років розпочинається біологічний процес старіння шкіри. З часом шкіра стає все більш тонкою, відтворення нових клітин знижується, порушується жировий обмін та білковий склад, розвивається дефіцит вологи, погіршується мікроциркуляція крові у капілярах шкіри. Внаслідок порушення роботи меланоцитів на шкірі виникають пігментні плями, при порушенні функції фібробластів – знижується синтез колагену та еластину, а в результаті зменшується еластичність та пружність шкіри. Шкіра стає млявою, грубою, з’являються складки та зморшки.

Також старіння шкіри може викликати надмірну засмагу, при якій під дією ультрафіолетового випромінювання сонця в клітинах шкіри утворюються вільні радикали, що руйнують клітину зсередини і призводять до ранньої загибелі. Відбувається потовщення шкіри шляхом збільшення шару мертвих клітин.

Стан шкіри може погіршитися внаслідок постійного обвітрювання, тривалого впливу перепаду температур, а також застосування косметичних засобів, які не відповідають типу шкіри. В’ялість шкіри рук може виникнути у разі різкого схуднення, гормональних порушень, серйозних захворювань.

В’ялості шкіри рук може сприяти слабкості м’язової тканини. В області плеча нашу руку формують м’язи біцепс та трицепс. Біцепс у повсякденному житті відчуває навантаження постійно, а трицепс працює досить рідко, тому шкіра раніше стає в’ялою саме в цій галузі.

Також існує думка, що пружність або в’ялість шкіри рук багато в чому залежить від генетичних особливостей організму.

Повернути рукам колишню привабливість та молодість можуть спеціальні фізичні вправи, масаж, косметичні процедури, а також пластична хірургія. Раніше оперативних втручань на верхніх кінцівках вдавалися у разі медичної патології: хвороби суглобів, защемлення нерва. Нині естетична медицина включає пластику рук комплекс операцій з поліпшенню контуру тіла.

Для вирішення проблеми в’ялості шкіри рук або надлишкових жирових відкладень пластична хірургія пропонує методи брахіопластики, ліпосакції, ліпоскульптури.

Пластика шкіри рук – брахіопластика

Брахіопластика – підтяжка шкіри рук в області плечей, операція з видалення надлишків шкіри, що провисла. Відвисання шкіри може спостерігатися при різкому зниженні ваги або після видалення жиру в процесі ліпосакції. Цей метод допомагає повернути шкірі рук втрачений тонус. Пластика шкіри рук застосовується у тому випадку, коли не потрібне велике зниження ваги. Брахіопластика може бути складовою комплексу по поліпшенню контуру верхньої частини тіла.

Протипоказаннями для проведення брахіопластики є онкологічні захворювання, тяжкі порушення з боку серцево-судинної та дихальної систем, діабет, ожиріння, порушення згортання крові. Також брахіопластика не проводиться пацієнтам після мастектомії та страждаючим зайвим потовиділенням.

Операція виконується під місцевим або загальним знеболюванням, тривалість її в залежності від обсягу та складності становить 1 – 2 години.

Брахіопластика проводиться через вертикальний розріз на внутрішній поверхні плеча (від ліктя до пахви). Висікаються надлишки шкіри та жиру, при цьому усуваються нерівності шкіри та різні плями. Цей спосіб дозволяє видалити максимальну кількість шкіри. Після операції накладається бандаж, що підтримує, від кисті руки до пахвової області. Компресійну білизну потрібно носити 1 місяць. Синці, почервоніння, набряки проходять протягом 2 тижнів, у цей же час знімають і шви. Через 1,5 – 2 місяці можна знову займатися спортом, відвідувати лазню та сауну. Через півроку післяопераційні шрами збліднуть, хоч і будуть мінусом цієї операції.

Ефективність підтяжки шкіри рук не дуже велика, вона не дає об’єму та м’якості рукам, може проводитися лише до певної межі і не дозволяє вирішити проблему в’ялості шкіри рук до кінця за явних ознак старіння шкіри.

Пластика рук – ліпосакція

Улюблене місце для жирових відкладень – верхня частина руки від ліктя до плеча. Прибрати надлишки жиру з цієї області можна ліпосакцією (ліпопластикою), якщо перевищення ваги тіла становить більше 14 кг, і жирові відкладення в області рук нерівномірні. Ліпосакція самостійно не може вирішити проблему в’ялості шкіри рук, покращити її пружність та еластичність. Вона показана молодим жінкам з хорошим тонусом шкіри, а при млявій, в’ялій шкірі ефективна в комплексі з брахіопластикою.

В ході операції через мінірозрізи шкіри в ліктьовій ділянці жир відсмоктують за допомогою ультразвуку та вакууму. Протягом трьох тижнів після втручання можуть залишатися синці, пухлини. Відновлювальний період триває кілька місяців. Після видалення невеликої кількості жиру, шкіра може відновитися сама, підтягнутися і не відвиснути.

Пластика рук – ліпоскульптура

Ліпоскульптура рук є відносно новою процедурою в галузі ліпопластики. Вона є моделювання форми руки за рахунок більш рівномірного розподілу жиру по всій її поверхні. Через невеликі (не більше 3 мм) розрізи за допомогою катетера або шприца видаляється та/або вводиться невелика кількість жиру. Ця операція болісна, проводиться під місцевою анестезією, вважається досить складною та дорогою.

З віком зменшення підшкірного жиру призводить до скелетизації кистей рук. Візуально руки виглядають старими не тільки за рахунок в’ялості шкіри, але й через те, що зникає підшкірний жир. Ліпофілінг (пересадка власного жиру) допомагає скоригувати неправильно виконану ліпосакцію, усунути нерівності на тілі, омолодити кисті рук. Шкіра після ліпофілінгу розгладжується і набуває юнацьку припухлість.

Пілінг шкіри рук

Пілінг (шліфування) шкіри рук – косметична процедура з відлущування, видалення верхнього ороговілого шару шкіри на руках. Її метою є покращення зовнішнього вигляду шкіри рук, її омолодження, освітлення пігментних плям, розгладжування зморшок, видалення рубців або волосся, що вросло. Пілінг полегшує доступ до глибших шарів шкіри, посилює поділ клітин базального шару, сприяє відновленню та пом’якшенню шкіри, вирівнює її колір, робить гладкою, пружною та здоровою. При запальних захворюваннях чи пошкодженні шкіри пілінг протипоказаний.

Пілінг може бути хімічним, механічним, лазерним, радіохвильовим залежно від застосовуваних методик, речовин та апаратів. Великою популярністю користується хімічний пілінг, найчастіше – гліколевий пілінг та лікування шкіри ретиноїдами.

Поверхневий пілінг викликає мізерні зміни шкіри, при цьому відкидається лише роговий шар епідермісу. Після процедури може бути невелике почервоніння, шкіра залишається сухою, спостерігається невелике лущення, скоринки не утворюються. Глибокий пілінг пошкоджує глибший шар шкіри, після маніпуляції можуть бути точкові крововиливи на шкірі, виділення міжтканинної рідини. Струп, що утворюється при загоєнні шкіри, проходить самостійно протягом 2 тижнів. Почервоніння (еритема) шкіри може спостерігатися до 2 місяців.

Оптимальний час проведення будь-якого пілінгу – період мінімальної сонячної активності (осінньо-весняний період).

Лазерна терапія

Лазерна терапія (лазерне шліфування) – нехірургічна корекція контуру рук (внутрішньої поверхні), видалення з’являються з віком пігментних плям. Цей метод безкровний, практично безболісний. Застосовується при незначних надлишках шкіри, помірному її провисанні та не втраченій еластичності. Під дією лазерного променя певної довжини хвилі забирається поверхневий шар шкіри, зникають пігментні плями, рубці, зморшки, підвищується пружність шкіри.

Лазер впливає на глибокі шари шкіри, стимулює вироблення власного колагену, створює ефект ліфтингу, дозволяє не вдаватися до радикальних методів корекції. Лазерну терапію можна рекомендувати також у відновлювальному післяопераційному періоді для зміцнення шкіри та покращення її текстури. Лазерна терапія дозволяє точно вибирати силу та місце впливу, не потребує госпіталізації, має малу травматичність та короткий відновлювальний період.

Протягом 4-5 днів після лазерного пілінгу шкіру необхідно захищати від дії сонячних променів спеціальною маззю. Еритема шкіри зберігається протягом 2 тижнів, рубців на шкірі не залишається. Цей метод протипоказаний при герпесі, загостренні захворювань шкіри.

Вибір оптимального типу лікування при в’ялості шкіри рук повинен провести лікар, виходячи із зовнішніх проявів, протипоказань та бажаного результату. Для досягнення швидкого та більш естетичного результату рекомендується проводити одночасно кілька видів операцій із пластики шкіри рук.

Finance on remapping blackpool remapping and diagnostics.