Та ж ситуація і в робочих колективах підприємств, співробітники один за іншим виходять із ладу. Перша думка – прийшов грип. Проте інфекціоністи цю версію відкидають.

– Імунітет завжди отримує удар на початку осені, коли всі виходять із відпусток. Інфекції поширюються дуже швидко. Захворюваність зростає вже у перших числах вересня і спадає до кінця місяця, – пояснила експерт Інституту епідеміології НАМН, вирусолог Алла Мироненко.

На руку зарази грають і стрибки температури: вдень маємо до +23, а ввечері тільки +13-15°С. Варто організму ослабнути – і будь-яка інфекція отримує шанс.

За словами Аллі Мироненко, українці зараз масово хворіють на респіраторні хвороби. В окремих випадках мова йде про парагрип – остро протікає захворювання, яке часто плутають із грипом.

Парагрип починається з головного болю, подразнення в горлі, потім може підвищитися температура. Боротися із жаром треба не раніше, ніж колонка термометра перевищити показник 38,5. Температура свідчить про прискорення кровообігу, роботу імунітету. Штучне пониження “градусу” створить сприятливий ґрунт для розвитку інфекції.

– На відміну від цього, парагрип переноситься набагато легше, рідко коли призводить до серйозних ускладнень (бронхіту, пневмонії чи серцевої недостатності). Як і будь-яка “застуда”, це захворювання триває близько тижня. За 5-7 днів імунітет справляється з заразою, – розповів імунолог Олег Назар.

Проте переносити парагрип на ногах фахівці не радять. По-перше, їм майже гарантовано заразляться ваші колеги. По-друге, є групи ризику, для яких і парагрип небезпечний. Це діабетики, діти до 3 років, літні люди за 65 і ті, у кого серцево-судинні порушення.

Цього року українцям не загрожують страшні епідемії грипу. Як пояснила Алла Мироненко, жодних нових штамів захворювання у світі не було зафіксовано:

— Зазвичай інфекція з’являється у Південній півкулі, а цього року нам, здається, пощастило, — каже вирусолог. – Однак хворіти на грип наші співвітчизники все одно будуть. Повернулися три штами, які були у 2013: А/Вікторія, В/Масачусетс та А/Каліфорнія.

Зазначимо, що каліфорнійський вірус – це той самий “свинячий грип” (H1N1), який став причиною пандемії у 2009 році. Незважаючи на те, що серйозних спалахів грипу не чекають, до епідсезону готуються в звичайному режимі: виділяють резервні ліжка у лікарнях.