Зараз саме час налягти на калину, адже в сезон вірусних захворювань їй практично немає рівних за кількістю вітамінів та мікроелементів. Якщо порівнювати її з цитрусовими фруктами, то вона у будь-якому випадку виявиться на першому місці, оскільки містить майже вдвічі більше головного для імунної системи витамину С.

Для чого необхідно вживати калину та страви, в основі яких вона є:

1. Збереження та покращення зору. Сучасне суспільство псує свій зір з самого раннього детства, проводячи надто багато годин зі смартфонами та комп’ютерами. Тому медики радять якнайчастіше їсти продукти, що містять витамин А. Саме калину і відносять до списку цих продуктів. При цьому ягоди можна їсти як свіжими, так і у вигляді варення або джему. До речі, не всім відомо, що витамин А краще засвоюється, коли його вживають із продуктами, у складі яких багато корисних жирів. Так що якщо ви дійсно хочете поліпшити свій зір або регулярно надавати йому підтримку, то їжте калину хоча б один раз на день, змішавши її з жирними кисломолочними продуктами.

2. Зміцнення імунітету. Осенью імунна система, як ніколи, потребує підтримки, яку людина може забезпечити, харчуючись вітамінізованими продуктами. У калини є витамин С і кількості його достатньо для того, щоб створити якісну захист свого організму від сезонних вирусів та інфекцій.

3. Заспокоєння нервів. Мало хто знав, що ягода калина має заспокійливу властивість. Все тому, що в її складі є особлива речовина, звана ізовалеріанова кислота і здатна впливати на нервну систему, як і валеріана лікарська. До речі, експерти стверджують, що з’їдена на ніч порція калини сприяє швидкому відходу до сну, знову ж таки через те, що ізовалеріанова кислота заспокоює нерви.

4. Поліпшення стану шкіри. Калина благотворно впливає на шкіру людини, яка регулярно харчується червоними соковитими ягодками. Через цілу тиждень споживання калини ви помітите, що шкіра на обличчі набула здорового вигляду і навіть рум’янець.

5. Користь для органів травлення. За рахунок заспокійливих властивостей порція свіжої калини може допомогти людині позбутися ознак харчового відрування, а також інших запальних процесів у ШКТ.