Тоді простіше зрозуміти, чому не всім це дається однаково легко, повідомляє sutura.org.ua

1. Фертильність знижується з віком

Вік – важливий фактор у цьому харчуванні. Потенціал фертильності сильно залежить від оваріального резерву (наявності здорових яйцеклітин). Жінка народжується з повним набором яйцеклітин, їх кількість і якість — з роками зменшується. Фертильність у середньому починає знижуватися після 35 років,

2. І у чоловіків теж!

Незважаючи на те, що під фертильними мають на увазі в першу чергу жінок, у чоловіків з віком виникають ті ж проблеми, ось чому, наприклад, донори сперми повинні бути молодшими 40 років. Справа в тому, що з часом зростає кількість сперматозоїдів з неправильним числом хромосом, тобто збільшується ризик народження дітей з хромосомними порушеннями. Тому важливо відверто говорити з партнером про ці ризики і за необхідності звертатися до лікаря.

3. Пігулки не знижують фертильність

У більшості жінок цикл відновлюється через кілька місяців після закінчення прийому пігулок. Деякі відчувають труднощі при спробах завагітніти в першу годину, і вони помилково вважають, що саме медикаменти тому винні.

4. На фертильність може впливати вага

Надлишкова маса тіла може впливати на здатність до зачаття — так само, як, наприклад, куріння. Через ці фактори змінюється активність клітин у фаллопієвих трубах, а запліднена яйцеклітина не може потрапити до матки. У чоловіків нікотин впливає на якість сперми.

5. Невилікування інфекції можуть заважати фертильності

Багато інфекції можуть ніяк не виявляти протягом багатьох років, але шкода від них буває значною. У жінок вони можуть викликати хронічні запалення, позаматкову вагітність та нездатність до зачаття.

6. Завагітніти складніше, ніж можна подумати

За статистикою, здорова фертильна пара має лише 20-відсотковий шанс завагітніти у кожному конкретному місяці, тому нормально, якщо вагітність не настане у перші півроку-рік.

7. Важливо знати сімейну історію хвороб

Знання особливостей здоров’я близьких родичів допоможе оцінити у тому числі фертильний потенціал.

8. Можна дізнатися, що відчуває саме твій організм

Існує тест на оваріальний резерв – кількість яйцеклітин. Якщо їх не так багато, можливо, варто поквапитися з рішенням народити дитину.