Тромбі – проблема, яку можна вилікувати, проте третина з тих, кому ставлять діагноз тромбоз, перебувають у групі ризику зі летальним результатом.
Чому з’являються кров’яні тромби?
Так наше тіло намагається “відремонтувати” пошкоджені кров’яні судини. Однак неправильно сформований тромб може викликати чимало проблем. Наприклад, якщо тромб з’явився не в тому місці, де потрібно, він може пошкодити кровообігу, що викличе серйозні проблеми зі здоров’ям.
Часто проблема з тромбами полягає в тому, що люди не розуміють коли виявляються симптоми, а це призводить до пізнього виявлення захворювань. Також мало хто розуміє, які фактори призводять до появи тромбів.
Причини появи тромбівДо появи тромбів призводять проблеми зі здоров’ям, обраний спосіб життя і різні стани людини. Сюди входять:
стан серця: миготлива аритмія, порушення серцевого ритму;
вагітність і перші шість тижнів після народження дитини;
застосування контрацептивів, що містять естроген;
гормонозаміняюча терапія, що містить естроген;
тривалий нерухомий стан: перельоти на далекі відстані, сидіння зі схрещеними ногами;
серйозні операції, особливо ортопедичні з накладенням гіпсу та шини, коли пацієнт надовго без руху,
перелом кісток або серйозні пошкодження м’язів;
тромбозні порушення;
рак та його лікування;
ожиріння.
Симптоми появи тромбів
Коли тромби утворюються в одній з глибоко розташованих вен, з’являється тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок (ТГВ) – рук або ніг. Коли утворюються бляшки, область у цьому місці опухає і стає м’якою, а біль схожа на спазм чи судоми.
У тому місці, де з’явився тромбоз, шкіра змінює колір і стає червонуватим або синюватим відтінком, а також теплою на ощупь. Якщо у вас з’явилися якісь з цих симптомів, необхідно відразу звернутися до лікаря, адже лікування може знадобитися терміново.
Важливі ознаки що у вас з’явилися тромби в кров’яних судинах
Симптоми тромбоемболії легеневої артерії
ТГВ дуже важливо діагностувати на ранніх етапах, адже тромб може сильно зашкодити вені, відірватися та переміститися у легені. Симптоми можуть проявлятися раптовою нестачею дихання, гострим болем у грудях, прискоренням серцебиття, незрозуміло звідки взявся кашлем, іноді з відділяється кров’ю.
При цих симптомах краще викликати швидку допомогу.
Діагностика
Зазвичай для виявлення розташування тромбів в організмі використовується ультразвук. Якщо УЗД не виявило де знаходиться тромб, а симптоми тромбозу не проходять, для діагностики може використовуватися МРТ. Також існує аналіз на D-димер, при якому у крові виявляється процес утворення тромбів, передає sutura.org.ua
Лікування
Залежно від розташування та причин появи тромбів назначається лікування, яке може доходити до хірургічного втручання з метою видалення їх з організму. Також тромби лікують антикоагуляційними ліками, які розріджують дах. Або застосовують комплексний підхід.
Будьте здорові!
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!