Нове дослідження американських учених довело, що люди невеликого зросту живуть довше за своїх високих однолітків. Однак це відкриття ставиться під сумнів багатьма фахівцями.

Експерти з Гавайського університету досліджували низку характеристик кількох тисяч американців японського походження, розділивши їх на дві групи: у першій були люди зростом 5 футів 2 дюйми (158 см) і нижче, а у другій – вище 5 футів і 4 дюймів (163 см).

Люди з першої групи статистично жили довше за всіх. Ця закономірність простежувалася на всьому діапазоні зростання від 5 до 6 футів. Вчені вважають, що люди низького зросту з більшою ймовірністю володіють геном FOX3, відповідальним за довгожительство, а також за низький рівень інсуліну в крові та меншу схильність до захворювання на рак.

Результати дослідження вперше показали, що розмір тіла пов’язаний із цим геном. Аналогічні дані вже були отримані під час дослідження цілого ряду тварин. У мишей, круглих черв’яків і мух версія цього гена довгожительства також є, і його наявність пов’язана з розмірами організму.

Однак, для підтвердження отриманих даних необхідні нові дослідження для людей інших національностей та інших країн. Зауважимо, що кореляція між розмірами тіла та тривалістю життя викликає жваві суперечки у середовищі вчених.

Результати деяких досліджень дали підстави припускати, що високі люди, наоборот, живуть у середньому навіть довше за своїх низькорослих однолітків.