Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Вчені дізналися, що впливає на IQ у детстве
Безумовно, дитинство дуже сильно впливає на розвиток людини, її звички, схильності та поведінку. Згідно з новим дослідженням, проведеним у Бельгії, діти, які виросли у більш екологічно чистих умовах, мають більш високий показник IQ.
Вчені з Університету Хассельта запросили на дослідження понад 600 дітей у віку 10 – 15 років з різних районів і виявили, що існує пряма кореляція між IQ та навколишньою средою, в якій зростає дитина. Лише тривідсоткове збільшення озелененості району може підвищити IQ дитини в середньому на 2,6 бала.
Така закономірність була виявлена у дітей абсолютно різних соціально-економічних верств суспільства. Це говорити про те, що когнітивний розвиток залежить не лише від виховання дитини та його матеріального становища.
Наразі вчені не можуть до кінця зрозуміти причину цієї кореляції, але дослідницька група встановила, що діти, які мешкають у більш зелених зонах, мають більш низький рівень стресу, відчувають менше шумове загрязнення та мають більше можливостей для грі з однолітками. “Наші результати показують, що зелені простори у житлових районах можуть бути корисними для інтелектуального та поведінкового розвитку дітей, які мешкають у місті. Ці висновки варто взяти до уваги містобудівникам та владі для створення оптимальних умов для дітей”.
Раніше вчені вже займалися цим питанням і помічали зв’язок між когнітивним розвитком та навколишнім середовищем, але в новій роботі дослідники вперше виміряли показники IQ та порівняли їх із злими просторами міста.
У ході своєї роботи вчені виявили, що середній коефіцієнт інтелекту учасників становив 105. 4% дітей, чий показник був нижчим за 80, зросли в районах з низьким рівнем озеленення. Крім того, що зелені квартали краще позначалися на розумових здібностях, вчені також зауважили, що кожні додаткові 3% площі парків і рослин зменшують поведінкові проблеми.
Автори роботи підкреслюють, що у 1950 році менше третини населення світу проживало у міських районах, а зараз уже більше половини населення планети живе у містах. Цей показник, за прогнозами, зросте до 68% до 2050 року. Саме тому, так важливо уважніше ставитися до здоров’я людей, які мешкають у мегаполісах.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!