Всі життя нам твердили, що гризти нігті вредно, таким чином у наш організм потрапляють миллиарди бактерий, передає sutura.org.ua За останніми дослідженнями, справа йде зовсім інакше!

Ні, мікроби не вистрибують у тебе з рота в спробі врятуватися, але ті, що вони залишаються, якраз і добре!

Дослідження, опубліковане в журналі Pediatrics, з’ясувало, що діти, які частіше гризуть нігті або змокчуть великий палець, рідше хворіють на астму, не схильні до алергії і в цілому мають більш міцну імунну систему. Керівник дослідження професор Мальком Сірс, дослідник Інституту з респіраторного здоров’я в Медичній школі Університету Макмастера в Онтаріо (Канада), вважає, що бактерії, які регулярно потрапляють в організм, тренують імунітет і, по суті, допомагають боротися з інфекціями.

Дослідники кажуть, що отримані ними результати — ще один приклад того, що називається гігієнічною гіпотезою. Тобто, говорячи мовою простих смертних, ідея про те, що надмірне очищення та запобігання впливу мікробів на людину в дитинстві може збільшити ризик розвитку у нього алергії.

Щоб не бути голослівними, вчені досліджували 1000 дітей у віці 5, 7 та 9 років і вивчили їх звички. У 13 років їм були проведені тести на алергію. У групі дітей, які регулярно гризуть нігті, алергетиків виявилося на 11% менше.

На жаль, ця звичка і має безліч недоліків — напевно їх тобі вже озвучували мама, дружина чи психоаналітик. Тож, якщо цієї звички у тебе немає, то обзаводитися їй не варто. А якщо є, просто знай, що від неї таки є користь.