Спеціалісти змогли довести шкідливість вирусу Зіку у ході обстеження вагітної мешканки Словенії. Повний геном патогенного мікроорганізму був виявлений у тканинах ембріона з мікроцефалією.

Повідомляється, що дитина була зачата під час перебування жінки у Бразилії. У ході ультразвукового обстеження, яке вона зробила після прибуття додому, у плода було виявлено стільки відхилень, що словенка вирішила перервати вагітність на 28-й неділі. Видання зазначає, що жінка передала плід дослідникам.

Відомо, що крім самого вірусу Зіку у клітинах мозку було виявлено вирусну РНК з високою концентрацією, а також вірусні частинки варіони.

При цьому вчені не знайшли жодних інших шкідливих мікроорганізмів, які були б здатні викликати пошкодження мозку. Усі інші органи плоду виявилися непозиченими. Таким чином, вчені зробили висновок, що цей випадок є упевненим доказом проникнення вирусу Зіку у мозок ембріона та його шкідливого впливу.

В даний час невідомо, як саме вирус здатний потрапляти в організм дитини через плаценту, і наскільки ймовірний у цьому випадку пошкодження мозку. Проте вчені вважають малоймовірним той факт, що всі випадки зараження вирусом тягнуть за собою внутрішньоутробні інфекції. В іншому випадку, страждають від мікроцефалії в уражених епідемією країнах було б набагато більше.

Мозок України заявив про 53 види насекомих, які здатні переносити вірус Зіку.