Вчені з Університету Дьюка заявили про те, що ракові клітини здатні змінювати свій метаболізм, що дозволяє їм поширюватися організмом і захоплювати інші органи.
Зокрема, дослідникам вдалося виявити, що вторинні злоякісні опухоли, які походять з патогенних тканин у товстому кишечнику, використовують фруктозу печінки для свого зростання, інформує sutura.org.ua

Вчені виявили, що у дефектних клітинах у метастазах включаються ті гени, які були менш активні у первичной опухолі. При цьому профілі експресії ДНК у печінці відрізняються від таких у легенях, що вказує на те, що ракові клітини пристосовуються до нової специфічної середовища. Наприклад, посилювалася діяльність генів (такі, як ALDOB), що відповідають за розщеплення цукру фруктози, який у великих кількостях зустрічається у кукурудзяному сиропі та оброблених харчових продуктах. Це дає клітинам можливість швидко ділитися та поширюватися.

За словами дослідників, результати роботи допоможуть створити методи терапії невиліковних метастазуючих опухолей та запобігання їхнього виникнення.