Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Вчені розповіли, як швидкість ходьби може допомогти діагностувати деменцію
Ні для кого не секрет, що з віком наші тіла природним чином сповільнюються. Наша травна система, відновлення м’язів, клітинний обмін шкіри і, так, навіть наш спосіб життя поступово стають трохи втомливішими, інформує sutura.org.ua
Нещодавно було опубліковано дослідження, в якому було зроблено висновок про те, що більш низька швидкість ходьби поряд із ознаками погіршення пам’яті може передвіщати деменцію.
Як хода пов’язана зі здоров’ям мозку?
Нове дослідження, в якому взяли участь майже 17 000 дорослих віком від 65 років, показало, що люди, які щороку ходять приблизно на п’ять відсотків (або більше) повільніше і демонструють ознаки погіршення пам’яті, — більш схильні до розвитку деменції.
Ходьба — надзвичайно складне завдання, в якому задіяні кілька частин мозку, які об’єднують рівновагу, зір, слух, відчуття того, де ми знаходимося у просторі.
Зниження швидкості ходьби не обов’язково вказує на схильність до деменції. А деменція не означає автоматично зниження рухової активності.
Але все ж таки ближче до кінця життя багато людей з деменцією втрачають здатність ходити.
Деякі судинні фактори ризику (такі як гіпертонія, діабет і малорухливість) збільшують ймовірність розвитку у когось схильності до розвитку деменції.
Як зберегти здоров’я мозку у старості
Якщо ви стурбовані тим, що ви або ваша близька людина піддається ризику розвитку слабоумства, імейте на увазі, що є речі, які ми можемо зробити, щоб зберегти здоров’я нашого мозку у старості.
До них відносяться «середземноморська дієта», значна кількість вправ (як аеробних, так і силових), гарний нічний сон, значуща робота (не обов’язково оплачувана, просто привід щодня вставати з постелі), когнітивна і соціальна стимуляція (яка постраждала під час COVID).
Крім того, підтримання артеріального тиску в оптимальному діапазоні (в ідеалі систолічний 130 або нижче) також може зменшити або відстрочити початок когнітивної втрати.
В цілому ви повинні прагнути до здорового тіла і розуму. І при цьому у вас буде більше шансів уникнути зниження когнітивних функцій.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!