До такого висновку дійшли фахівці з Університету Бостона в США, які провели низку досліджень і з’ясували – відсутність фізичної активності сприяє “усиханню” мозку людини, зменшуючи його в розмірі.

Для експерименту низка добровольців – чоловіків та жінок віком від 40 років пройшла через стандартний тест на біговій доріжці, що дозволяє оцінити їх рівень фізичної підготовки. Дослідники фіксували зміни в артеріальному тиску та серцебитті добровольців.

До моменту настання 60-річного віку всі учасники дослідження пройшли через сканування мозку та тести на згадку. Виявилося, що продемонстрували у 41 рік найменш вражаючі показники на біговій доріжці люди, які мали найменше сірої речовини до 60 років. Деякі любителі сидячого способу життя також гірше справлялися і з тестами на згадку.

“Багато людей не турбуються про здоров’я мозку аж до пенсійного віку, але наше дослідження показує, що певний стиль життя в середньому віці дуже благотворно впливає на процес старіння мозку, – каже автор дослідження Ніколь Спартан. – Ми зробили ці висновки, спостерігаючи за зв’язком між фізичним станом та здоров’ям мозку понад 1200 дорослих людей протягом двох десятиліть”.

Автори дослідження наполягають – підтримка гарної фізичної форми у середньому віку сприяє збереженню молодості мозку.