Вчені: відчуття щастя може захищати від шлунково-кишкових розладів
Серотонін, з’єднання, що дає відчуття щастя і благополуччя, за даними вчених, здатне ще і знижувати дію деяких патогенних мікроорганізмів у кишечнику, які викликають небезпечні інфекції.
Нещодавно були опубліковані результати наукової роботи, в якій був запропонований новий, поки що мало вивчений спосіб боротьби з деякими видами інфекцій. Як розповіла автор дослідження Ванесса Сперандіо: “Всім відомо, що серотонін справляє дію на мозок. Але мало хто знає, що до 90% цього речовини виробляє шлунково-кишковий тракт”.
Знання того, що на кишкові бактерії не мало значення має навколишнє середовище, вчені вирішили з’ясувати, який вплив на вірулентність патогенних мікроорганізмів може надати серотонін. Провівши певну роботу з бактерією Escherichia coli O157, однією з різновидів патогенних бактерій, що призводять до розвитку тяжких харчових інфекцій, вчені встановили, що серотонін зміг зменшити експресію генів, що використовуються бактеріями для розвитку інфекції. Дослідження проводилося в умовах лабораторії з вирощеними патогенними бактеріями у чашках Петрі, з подальшим впливом на них серотоніном.
Таким чином вчені прийшли до висновку, що щасливі люди, в організмах яких постійно виробляється серотонін, менш схильні до розвитку різних харчових інфекцій.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!