Вчені виявили, що сила рукостискання пов’язана із ступенем когнітивних порушень у людини.

Головна / unsorted / Вчені виявили, що сила рукостискання пов’язана із ступенем когнітивних порушень у людини.

Вчені кількох університетів США, стаття яких опубликована в журналі Journal of alzheimer’s Disease, з’ясували, що слабке рукостискання є ранньою ознакою когнітивних порушень, що призводять до деменції.

Якщо врахувати, що сила хватки 30-річного чоловіка в середньому становить близько 40 кілограмів, кожні п’ять кілограмів зниження цього показника асоційовані з 18-відсотковим зростанням ризику серйозних інтелектуальних порушень, розрахували дослідники.

Фахівець із відновлювальної терапії з Університету Кемпбелла (США) Річард Боханнон, автор ще однієї статті на цю тему, нещодавно опубликованої в журналі Clinical Interventions in Aging, дійшов висновку, що силу рукостискання цілком можна розглядати в якості зручного та доступного індикатора стану здоров’я. людини у цілому.

Боханнон проаналізував опубліковані результати досліджень, присвячених зв’язку між силою стискання кисті та здоров’ям, і з’ясував, що за послабленням хватки можна передбачити вікове зниження щільності кісткової тканини, підвищений ризик падінь і переломів. Також, крім деменції, ослаблення сили рукостискання свідчить про підвищений ризик депресії та близької смерті.

Фахівці вважають, що ослаблення м’язів кисті та передпліччя є частиною загального процесу втрати м’язової маси та сили, що починається після 40 і прискорюється після 70-річного віку. У середньому ми втрачаємо від трьох до п’яти відсотків м’язової маси за десятиліття. Водночас, підкреслюють експерти, силу рукостискання можна зберегти до глибокої старості, якщо регулярно тренувати м’язи кисті та передпліччя.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!