Нове дослідження припускає, що білі чоловіки, які тренуються з великими навантаженнями, на 86 відсотків частіше, ніж люди, які тренуються з малими навантаженнями, відчувають накопичення нальоту в артеріях серця, передає sutura.org.ua

В аналізі, проведеному дослідниками з Університету штату Іллінойс у Чикаго та Кайзер-Перманент, були розглянуті траєкторії фізичної активності 3,175 чорних та білих учасників багатоцентрового дослідження на основі співтовариства, продовжньої когорти CARDIA та проведена оцінка наявності кальцифікації коронарної арки.

CAC є клінічною мірою накопичення кальцію та бляшки в артеріях серця. Наявність і кількість CAC є значним попереджувальним знаком для лікарів про те, що пацієнт може бути схильний до ризику розвитку серцевих захворювань та сигналу, щоб розглянути питання про раннє профілактичне лікування. Серцева хвороба є основною причиною смерті як у чоловіків, так і у жінок.

Дослідники класифікували учасників у три групи, засновані на фізичних формах діяльності: одна з траєкторій була визначена як здійснювана нижче за національні керівні принципи США (менше 150 хвилин на тиждень), інша група – у відповідності з національними керівними принципами вправ (150 хвилин на тиждень), а третя група була визначена як здійснювалася втричі вище за національні керівні принципи (понад 450 хвилин на тиждень).

«Ми очікували побачити, що більш високі рівні фізичної активності з часом будуть пов’язані з більш низькими рівнями CAC. Проте все виявилося наоборот. Великі навантаження були пов’язані з підвищеними рівнями CAC»– каже Діпіка Ладду, доцент фізіотерапії у коледжі прикладних медичних наук.