Наукові співробітники університету Упсали на чолі з Ларсом Форсбергом нарешті розібралися, чому жінки живуть довше за чоловіків. Як показало останнє дослідження шведських генетиків, існує чітка зв’язок між втратою Y-хромосоми в клітинах крові, короткою тривалістю життя і між підвищенням ризику летального результату від раку внутрішніх органів.

Як відомо, чоловіки за статистикою живуть менше за жінок. Крім цього, вони більш схильні до розвитку онкологічних захворювань і у них найвища смертність від онкології. Справа в тому, що з віком у нормальних клітинах спостерігаються зміни в ДНК, пов’язані, насамперед, із серйозними захворюваннями, наприклад такими, як діабет і рак.

У виданні Nature Genetics генетики опублікували результати дослідження кров’яних зразків більш ніж 1 тис. 600 літніх чоловіків. Як з’ясувалося, найчастішою генетичною зміною стала втрата Y-хромосоми у кров’яних білих клітинах.

Вчені відзначають, що спостереження за учасниками дослідження велися протягом багатьох років. Фахівцям вдалося виявити чітку зв’язок між зменшенням тривалості життя та втратою Y-хромосоми.

Слід нагадати, що Y-хромосома за природою є лише у чоловіків. Гени, які містяться у хромосомі, визначають стать, беруть участь у виробленні сімені, а також вони містять деяку кількість спадкової інформації. Y-хромосоми відіграють головну роль у боротьбі з онкологією і пояснюють, чому чоловіки, на відміну від жінок, частіше хворіють на рак.

Генетики впевнені, що в майбутньому аналіз чоловіків на Y-хромосомі стане корисним маркером у визначенні ризику захворювання на онкологію.