Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Вчені з’ясували, як забруднення повітря впливає на розвиток діабету та інфаркту

Чистий повітря завжди вважався головним атрибутом здорового способу життя. Проте, найчастіше загрязнення атмосфери асоціювалося із захворюваннями легенів. Але останні дослідження показали, що в першу чергу від мікрочастинок, які викидають у повітря промислові підприємства та автомобілі, страждає на серце та обмін речовин.

Кардіологи з Університету Case Western Reserve в Клівленді (штат Огайо) провели дослідження, в результаті якого з’ясувалося вплив забрудненого повітря на розвиток кардіометаболічних процесів в організмі людини, що тягнуть за собою такі захворювання та синдроми, як несприйнятливість до інсуліну, діабет іншого типу, а також ослаблення міокарда. Результати роботи опублікував Journal of Clinical Investigation.

Вони наситили повітря частинками розміром до 2,5 мікрон, і змусили дихати їм лабораторних мишей. В результаті, у тварин, які дихали забрудненим повітрям, і при цьому споживали насичений жирами корм, розвинувся діабет і дистрофічні процеси в міокарді, розповів один із авторів дослідження, голова Інституту сердечно-судинних досліджень Кейсівського Університету Західного резервного району Санджай Раджагопалан.

Проте, коли випробовуваних помістили в чисту среду, патологічні зміни майже повністю пройшли. Вчені вважають, що їх дослідження показує важливість очищення та фільтрації повітря, а також дотримання дієти.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!