Феномен збереження здорового мозку після 80 років давно цікавило вчених, а для таких щасливчиків вигадали новий термін – суперейджери.

Фахівці Північно-Західного університету виявили певні клітини мозку, які відповідають за збереження когнітивних здібностей у літньому віці.

Про це пише sutura.org.ua

Провівши дослідження мозку десяти суперейджерів після їх смерті, професор Емілі Рогальські та її колеги виявили підвищений вміст клітин певного типу, веретеноподібних нейронів. Їх виявилося більше, ніж у середньостатистичного 80-річного людини, більше навіть, ніж у 20-річних.

Веретеноподібні нейрони є не тільки у людей, а й у невеликої групи вищих млекопитаючих. Сважається, що вони підвищують комунікативні здібності.

Вчені виявили їх у області передньої поясної кори, яка відповідає за увагу і роботу пам’яті. Ця область у суперейджерів також виявилася товщою, ніж у середньостатистичної людини у 50 — 60 років.

При цьому вчені поки не знають, у чому полягає механізм дії цих нейронів. «Ми не можемо пояснити, чому у них більше веретеноподібних нейронів чи чому це важливо. Але цей тип нейронів можна виявити лише у кількох ділянках мозку», — каже Рогальськи.