Статтю про це опубліковано в журналі Current Biology.

На думку фахівців, здатність до навчання, пам’ять та швидкість регенерації головного мозку залежать від того, наскільки нейрони здатні змінюватися під впливом зовнішніх умів. Така здатність нейронів називається пластичністю.

Кора головного мозку найбільш пластична у дітей. Сважається, що з віком пластичність зменшується. Цей ефект особливо помітний у сенсорних зонах кору головного мозку.

Вчені досліджували залишкову пластичність зорової корі мозку дорослих людей за допомогою тесту бінокулярного балансу. За їх даними, більшу частину години обидва наші ока працюють разом. Однак, коли людина закриває одне око на коротку годину, це око стає сильнішим”, оскільки зорова кора намагається компенсувати відсутність сигналу. Вимірювання величини виникає між очима дисбалансу дозволяє оцінити пластичність зорової кори.

У дослідженні брали участь 20 дорослих, які проходили тест двічі. У першому випадку вони дивувалися фільм із одним закритим оком, сидячи у кріслі. В іншому випадку під час перегляду випробовувані періодично виконували управи на велотренажері. Аналіз результатів тесту показавши, що пластичність мозку зростає при фізичному навантаженні.

Вчені наголосили, що для більш детального розуміння процесів, відповідальних за підвищення пластичності нейронів, потрібні подальші дослідження. На думку авторів роботи, спостережуваний ефект може бути пов’язаний із зменшенням концентрації гама-аміномасляної кислоти, яка є трансмітером нейронів.

На їхню думку, відкриття може мати важливе значення для медицини, зокрема, воно дає надію на лікування пацієнтам, які страждають на амбліопію, відомої також під назвою “синдром льодового ока”.