Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Вчені знайшли ключ до розгадки життя після 100 років – він криється в кишечнику

Вчені знайшли ключ до розгадки життя після 100 років – він криється в кишечнику

У кишечнику живуть від 300 до 500 різних видів бактерий, що містять майже два мільйони генів. У поєднанні з іншими організмами вони складають так звані мікробіати, які є унікальними для кожного людини.

Дослідження показало, що люди, які дожили до свого 100-річчя, з більшою ймовірністю переноситимуть у кишечнику певні бактериї, які виробляють потужні протимікробні сполуки.

Для дослідження дослідники проаналізували мікробіологію довгожителів за зразками стільця, зібраними у 160 осіб віком від 100 років. Вони порівняли мікробіати довгожителів із мікробіатами 122 літніх людей у ​​віку від 85 до 89 років та 47 осіб у віку від 21 до 55 років.

Дослідження показало, що odirobacteriaceae – бактерия, яка зупиняє зростання інших небезпечних бактерій, виробляючи унікальні жовчні кислоти, – в основному присутня у кишечнику людей віком від 100 років.

З зразків дослідники зауважили, що довгожителі були збагачені кишковими мікробами, здатними виробляти унікальну жовчну кислоту, у порівнянні з літніми та молодими людьми.

За даними Національного інституту здоров’я, жовч це рідина, що виробляється печінкою і зберігається в жовчному міхурі. Жовчні кислоти – це сполуки жовчі, які сприяють травленню.

Автор дослідження, професор Кенія Хонда з медичного університету Кейо в Токіо:

“Можливо, генетичні фактори та дієта впливають на склад мікробіоти кишечника. Вони також можуть бути успадковані, але ми не маємо даних, що вказують на таку можливість”.

Джерело lady.kyiv.ua

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!