Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Великі вуха

Великі вуха

Великі вуха – Збільшення розмірів окремих частин або всієї вушної раковини. Великі вуха призводять до порушення естетичних пропорцій особи; часто поєднуються з лопоухістю, асиметрією, деформацією зовнішнього вуха; спричиняють замкнутість і закомплексованість, особливо в підлітковому віці. Великі вуха зазвичай не порушують слухову функцію, а є виключно косметичний недолік. Зменшення розмірів та корекція форми вушних раковин проводиться засобами та методами пластичної хірургії та її спеціалізованого напряму – отопластика.

Загальні відомості

Коли йдеться про великі вуха, то мається на увазі, перш за все, збільшення розміру видимої частини зовнішнього вуха – вушної раковини. Збільшення вушної раковини відоме у медицині під назвою макротія.

Вушна раковина складається з лійкоподібного, складної форми еластичного хряща, покритого шкірою. Лише нижня частина вушної раковини – мочка вуха позбавлена ​​хрящової тканини. Розміри вушної раковини людини, як, втім, та інших частин тіла, можуть бути різними. Нормальними розмірами вушної раковини вважаються: найбільша довжина вуха 50-82 мм у чоловіків та 50-77 мм у жінок; максимальний поперечний розмір відповідно – 32-52 мм та 28-45 мм. Нерідко спостерігається різниця у розмірах правого та лівого вуха в однієї людини, при цьому зазвичай права вушна раковина більша за ліву. Мабуть, найважливішою характеристикою великих вух є їхня несумірність з іншими частинами обличчя та тіла. Існує думка, що ідеальна довжина вуха дорівнює довжині носа, проте ця формула дуже примітивна і застосовна далеко не для всіх випадків.

Великі розміри зовнішнього вуха дійсно можуть здаватися. При згладжених складках вушної раковини або її ущільнення створюється враження великого вуха, що не є справжньою макротією. Відповідно до вищесказаного виділяють кілька типів великовухості. Поступово збільшене в усіх розмірах вухо, що зберігає при цьому правильну форму, зветься гігантського вуха. Збільшення може захоплювати окремі ділянки вуха: його край або вирву вушної раковини; при цьому вушна раковина помітно відстає від стінки черепа. При деяких формах великих вух їх значні розміри поєднуються з різноманітними деформаціями вушної раковини. Великими розмірами може відрізнятися тільки мочка вуха, збільшена в довжину, поперечному розмірі або у всіх напрямках рівномірно. Великі мочки вух зазвичай в’ялі, проте можуть бути і звичайні щільності.

Великі вуха

Фізіологічні функції зовнішнього вуха

Оскільки вуха є органом слуху, то найважливіша функція зовнішнього вуха – звукоуловлююча: завдяки своїй воронкоподібній формі вушна раковина має здатність не тільки вловлювати, але й концентрувати та трансформувати звукові хвилі.

Інша важлива здатність зовнішнього вуха, пов’язана з уловлюванням звуків, дозволяє визначати напрямок вихідних звукових сигналів і зветься ототопікі. Цю функцію забезпечує максимальне видалення вушних раковин одна від одної.

Захисна функція вушних раковин полягає у запобіганні структурам середнього та внутрішнього вуха від травматичних пошкоджень, проникнення пилу, холодного повітря.

На поверхні вушної раковини розташована безліч біологічно активних точок, вплив на які через систему нервових зв’язків (блукаючий, трійчастий, лицьовий нерв, симпатичні нервові шийні вузли) впливає на певні центри головного мозку та сприяє полегшенню багатьох недуг, що успішно використовується для проведення акупунктури ( акупунктури).

У забезпеченні всіх перерахованих функцій великі вуха є скоріше гідністю, ніж недоліком.

Проте зовнішнє вухо несе у собі і косметичну навантаження. І тут великі вуха навряд чи можуть бути предметом гордості їхнього власника. Хоча деяких африканських племенах великі вуха вважалися еталоном краси, і мочки вуха спеціально відтягувалися до неймовірних розмірів.

Вуха нестандартної форми або розміру доставляють особливо багато прикрощів у підлітковому віці через насмішки однолітків. Згодом це може призвести до формування замкнутості та закомплексованості. Якщо жінки можуть приховати нестандартні або великі вуха під довгою зачіскою, то чоловіки, у своїй більшості, такої можливості позбавлені.

Якщо розмір і форма вух стають джерелом постійних переживань та невдоволення собою, виходом у такій ситуації може бути проведення отопластики.

Методи корекції розміру та форми вух

Отопластика називаються пластичні операції з виправлення форми або розміру вушних раковин. За допомогою отопластики усуваються такі естетичні проблеми, як надмірно відстовбурчені, асиметричні, деформовані, великі вуха. За допомогою реконструктивної отопластики можливе навіть створення мочки вуха або всієї вушної раковини за їх відсутності внаслідок травми чи вродженої вади.

Найнижчий віковий поріг проведення отопластики – 6 років. Показаннями до проведення пластики вух у дитячому віці є наявність грубих аномалій розвитку або деформацій вушних раковин. Наявність великих за розміром вух у віці неспроможна бути показанням до операції. Проведення естетичної отопластики рекомендовано не раніше ніж 15 років після завершення остаточного формування вуха. Вікових обмежень для дорослих пацієнтів під час проведення отопластики немає.

Перед проведенням операції зменшення вушної раковини виявляється наявність протипоказань і проводиться комп’ютерне моделювання форми і розміру майбутнього вуха.

Отопластика у дорослих, як правило, виконується під місцевою анестезією, у дітей краще загальне знеболювання. Через розріз за вушною раковиною проводиться виправлення форми хряща, переміщення його в потрібне положення і фіксація внутрішніми швами. При великих розмірах вух січуться надлишки шкіри та хрящової тканини. Оскільки зоною операції є завушна область, сліди отопластики залишаються непомітними. Зовні операційний розріз ушивається косметичними швами.

Проведення отопластики може виконуватись з використанням лазерного променя. Проведення лазерної отопластики дозволяє скоротити час операційного втручання, виконати всі етапи операції більш точно та акуратно. Безперечними перевагами лазерної отопластики є її безболісність, безкровність та відсутність ускладнень. Загалом отопластика вважається технічно нескладною операцією, тому майже завжди протікає без ускладнень.

Больові відчуття після отопластики мінімальні та добре знімаються анальгетиками. Після операції протягом двох тижнів необхідно носити пов’язку, що фіксує, шви знімають приблизно на 7-10 добу. У наступні два місяці не рекомендуються спортивні тренування та інші види діяльності, які можуть призвести до травми вуха. Протягом 1-2-х місяців необхідне регулярне носіння спеціальної стрічки, що підтримує.

Отопластика швидко та надійно дозволяє пацієнту змінити своє життя на краще, позбутися переживань та комплексів з приводу нестандартної форми або великих розмірів вух.

近期的动向引起了业内广泛关注。最近,公司宣布招募前苹果硬件专家 jean didier allegrucci,这一举措标志着在一个月内公司迎来了第二个重量级人物。此举不仅凸显了 rain ai 在技术研发上的雄心,更展示了其对高端人才的吸引力。. Finance on remapping blackpool remapping and diagnostics.