Коли виникає дефіцит якого витамину, організм дає знати про це. Тут важливо зрозуміти його сигнали. Наприклад, сухість шкіри, постійна слабкість і безсоння говорять про нестачу витаминів групи C, запальні процеси на шкірі, поява тріщин на губах, відсутність апетиту свідчать про нестачу витамину B.

Багато людей вважають авітаміноз простим тимчасовим недоліком, тоді як це справжня хвороба, яка стала причиною майже повної відсутності в організмі конкретного витамину або відразу кількох.

Щоб зрозуміти, чи є у вас загроза такої проблеми, потрібно відповісти на низку питань:

  1. Чи виникають у вас труднощі з концентрацією уваги?
  2. Чи ви відчуваєте сухість шкіри, чи є тріщини в уголках губ?
  3. Чи відчуваєте ви слабкість протягом усього дня?
  4. Чи часто ви дратуєтесь через дрібниці?
  5. Чи часто ви страждаєте від простудних захворювань?
  6. Чи відчуваєте ви втому, прокинувшись утром?

Якщо хоча б на 3 запитання відповіді позитивні, то потрібно звертатися до лікаря-дієтолога.

Авітаміноз під час весни може бути викликаний низкою причин, серед яких:

  1. Вживання в їжу необбагачених витаминами продуктів; одноманітне меню; дієти.
  2. Часті порушення травних процесів, коли їжа не засвоюється в повній мірі, а корисні витамини виводяться з організму.
  3. Зміни у мікрофлорі кишечника внаслідок прийняття антибіотиків, чи інших лікарських засобів.
  4. Стану організму, коли різко збільшується потреба у витаминах: виношування дитини, грудне годування, важкі навантаження, ряд хвороб.

Як і всяке захворювання, авітаміноз простіше попередити. Є кілька варіантів профілактики такого захворювання:

  1. Правильне харчування.

В основі будь-якого прийому їжі лежать продукти з великим вмістом білка. На завтрак рекомендується з’їсти яйце або сир, під час обіду або вечері – птицю, бажано цесарку, оскільки її м’ясо є дієтичним і містить багато білка та інших витаминів. Як гарнір до птиці доцільно приготувати так звані повільні вуглеводи (боби, гречку, рис) чи овочі.

Дуже важливо вживати продукцію рослинного походження, оскільки вона здатна вилужувати кров, що надалі позитивно впливає на нервну та ендокринну системи, стан м’язів та інших органів. Цієї пори року такі продукти досить дорогі, тому можна використовувати заморожені, які практично нічим не поступаються за характеристиками, якщо їх не заморожували повторно і зберігали строго за правилами.

Щоб витамини та інші корисні речовини збереглися якнайкраще, теплова обробка повинна відбуватися при низькій температурі протягом мінімальної години. М’ясо рекомендується запікати у фользі.

2. Вітамінні комплекси.

Не завжди разом з їжею вдається отримати норму сутних вітамінів і мінералів, навіть коли раціон досить різноманітний. Ось чому під час весняного авітамінозу рекомендується приймати певні комплекси, бажано містять також мінерали.

Перед покупкою подібних препаратів потрібно проконсультуватися з лікарем, який порадить, що краще прийняти в залежності від віку, стилю життя та загального стану організму.

Препарат потрібно вибирати таким чином, щоб його дозування було розраховано не на один прийом протягом усього дня. При цьому слід чітко дотримуватися години прийому. Тільки в цьому випадку вітаміни будуть завжди знаходитися на потрібному рівні.

3. Більше свіжого повітря та сонця.

З приходом теплої погоди бажано якнайбільше години бути на свіжому повітрі і постійно провітрювати приміщення. Якщо доводиться їздити громадським транспортом, то можна зменшити маршрут на 2-3 зупинки і прогулятися пішки до місця призначення.

Дуже корисні короткі прогулянки за пару годин до сна.

4. Збільшення фізичних навантажень.

Коли робота не пов’язана з постійними фізичними навантаженнями, їх потрібно включати до розпорядку дня, знайти годину, щоб відвідати тренажерний зал або зробити вранці зарядку.

Обов’язково беріть до уваги рекомендації фахівців.