SUTURA

Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Везикуліт

Симптоми

Везикуліт – це запалення особливого чоловічого органу, який бере участь у виробленні насінної рідини і званого насіннєвими бульбашками.

Первинний або ізольований везикуліт відзначається в рідкісних випадках, найчастіше захворювання виникає на фоні вже наявного в організмі запалення. Зазвичай уретрит і простатит супроводжуються поширенням запального процесу на область насінних бульбашок. Спровокувати запалення можуть такі мікроорганізми, як стафілокок, кишкова паличка, хламідії, гонокок, стрептокок.

Найбільшому ризику виникнення захворювання схильні особи, часто піддаються переохолодженню, мають ослаблений імунітет, провідні надмірно активну або, навпаки, пасивну статеве життя.
Симптоми везикуліту

Везикуліт протікає в гострій або хронічній формі. Симптоми його прояви залежать від того, наскільки захворювання запущено, чи має воно ускладнення, а також від загального стану здоров’я хворого.

Симптоми гострого везикуліту:

  • підвищення температури;
  • сильні інтенсивні болі в області мошонки, які можуть віддавати в живіт, анальний отвір, крижі;
  • різке погіршення самопочуття, зниження активності;
  • озноб, ломота кінцівок;
  • часті позиви в туалет, процес сечовипускання при цьому супроводжується різями внизу живота і сильним болем;
  • поява домішки крові в еякуляті;
  • виникнення нічний ерекції;
  • кров’янисті виділення з голівки статевого члена при напруженні в момент спорожнення кишечника.

Слід розуміти, що дані симптоми характерні для багатьох захворювань людини, а ерекція взагалі є нормальним станом чоловічого організму і свідченням його правильної роботи. Насторожити має, перш за все, саме поєднання даних симптомів. Наявність крові в спермі, часті позиви в туалет, болі в області паху – все це вже свідчить про захворювання органів сечостатевої системи. Підвищення температури говорить про те, що в організмі, швидше за все, мається інфекція.

У деяких чоловіків спостерігається хронічна форма везикуліту. У подібному випадку його ознаки досить розмиті. Це, як правило:

  • часті позиви в туалет. Причому даний стан триває протягом декількох місяців;
  • часто з’являється біль у мошонці, області крижів і анального отвору;
  • болючість під час статевого акту;
  • гіпоспермія (виділення малої кількості сперми при статевому акті);
  • неможливість отримати задоволення від статевого акту.

Хронічний везикуліт поступово призводить до розладу статевої функції, зникнення оргазму, що самим негативним чином позначається на психологічному здоров’ї чоловіки. Найбільш небезпечний везикуліт, ніяк себе не проявляє протягом багатьох тижнів або місяців. Наслідком захворювання стає дисфункція насіннєвих бульбашок, при якій порушується вироблення насінної рідини, в результаті чого різко знижуються шанси чоловіки стати коли-небудь батьком дитини. Відмова від лікування призводить до безпліддя. Також в якості ускладнень можна відзначити розлад сечовипускання, виникнення еректильної дисфункції.

Лікування везикуліту

Лікуванням везикулита займається фахівець – уролог. Саме до нього слід звернутися при появі симптомів захворювання. Діагностика грунтується на результатах аналізу крові, сечі, ультразвукового дослідження насінних бульбашок, ректального дослідження, спермограми.

Оскільки везикуліт являє собою запалення, лікується він із застосуванням антибіотиків. При сильних болях можуть призначатися знеболюючі препарати (таблетки або ін’єкції). Як доповнення до основного лікування призначають фізіотерапевтичні процедури, масаж насінних бульбашок, мікроклізми, гарячі ванни, ректальні свічки. Проносні засоби показані пацієнтам, які відчувають болі при дефекації. Деяким пацієнтам призначаються гормональні препарати, що дозволяють швидко усунути процес запалення.

Благополучне позбавлення від везикулита можливо лише в тому випадку, якщо хворий буде повністю виконувати рекомендації лікаря в плані лікування. Також йому доведеться змінити звичний спосіб життя: відмовитися від куріння, більше рухатися (навіть зайнятися спортом), вступати в статевий контакт з однією постійною партнеркою.

Частим ускладненням захворювання стає скупчення гною в порожнині насінних бульбашок. У подібному випадку потрібне оперативне втручання. Спеціаліст по черзі проводить пункцію насінних бульбашок, видаляє з них гній, проводить їх дренування. У разі скупчення великої кількості гною показана везікулектомія – повне видалення хворого насіннєвого бульбашки. Дана операція застосовується вкрай рідко, оскільки веде до неможливості виконувати основну функцію чоловічого організму – запліднення яйцеклітини. Зазвичай застосування антибіотиків і проведення пункції достатньо для повного лікування захворювання.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.