Жертвою ожиріння слідом за людиною дедалі частіше стають коні. Проблеми з кінським ожирінням починаються зі схожих, що й у людини, причин: коні мало рухаються і при цьому переїдають висококалорійну їжу, інформує newsru.

“Спостерігається разюча подібність між людиною і конем на прикладі виникнення ожиріння, – повідомляє професор ветеринарної медицини Філліп Джонсон з університету Міссурі-Колумбія. – Найчастіше гладкі коні страждають від недуг, подібних до людських”.

У них з’являються проблеми з ендокринною системою, що призводить до виникнення серцево-судинних захворювань та діабету. Крім того, лишній вага призводить до запалень копить – з цим захворюванням ветеринары до ладу так і не навчилися справлятися, а тому змушені присипляти хворих тварин, пише The Washington Profile.

Генетично коні, як і багато інших тварин, мають здатність накопичувати жир. Але якщо в природних умовах вони жиріють літом і осенью, готуючись таким чином до голодної зими, а до весни успішно худнути, то раціон домашніх тварин залежить, насамперед, від примхи господарів. Останні не звертають уваги на подібні цикли та перегодовують своїх вихованців. При цьому варто враховувати, що домашні коні рухаються набагато менше, ніж їхні дикі родичі.

На зміну кінської ваги впливає і генетично модифікований корм для тварин, призначений для відгодівлі свійських тварин, вважає учений-ветеринар.

“Конів потрібно об’їжджати щодня, – рекомендує Джонсон. – Причому ці прогулянки повинні мати характер тренувань. Недостатньо об’їжджати коня двічі на тиждень по 20 хвилин”.