А лікарі повідомили, що у політика – пневмонія, мовляв, саме це стало причиною раптового погіршення самопочуття.

Звідки в теплу пору року може взятися таке важке захворювання легень?– У цей період активізуються вируси, що провокують застуду. Для інфікування може бути досить короткого спілкування з людиною, яка вже зазнала зараження, – пояснює лікар-пульмонолог

– Інфекція може дістатися і легенів на тлі перевтоми, стресу, через часті перельоти. Усі ці фактори провокують різке зниження роботи імунної системи. Небезпечні та різкі перепади денної та вечірньої температури повітря.

Іноді спусковим механізмом для розвитку хвороби стає холодний напій. Тоді процес переохолодження йде від трахеї до легеневої тканини. На цьому тлі відбувається порушення кровотоку, отже відкривається шлях для атаки вірусів та бактерій.
Якщо хворий на пневмонію не відмовився від активного способу життя, тоді недуга може становити смертельну загрозу.

– Пневмонія проходити і у легкій формі?

– Буває, що запалення легень має легку форму і симптоматично нагадує застуду. Тоді й кашель минає за кілька днів, хоча на ренгтензнімку можна побачити сліди хвороби – рубці на легенях. Але таке стається рідко, переважно пневмонія супроводжується високою температурою тіла, підвищеним потовиділенням, загальною слабкістю та болем дихання.

Є й блискавична форма. Тоді хворого мучити біль голови, з’являється світлобоязнь, невдовзі розвивається геморагічний набряк легень. Життя людини під загрозою.

– Чим загрожує ця хвороба?– Якщо пневмонію не долікувати, то може розвинутися плеврит, гайморит, надниркова недостатність, менінгіт. Тож небезпечний збудник треба зупинити та знищити. Щоб упевнитися, що здоров’ю вже нічого не загрожує, пацієнтам назначають повторний рентген.

Тож майте на увазі: щойно з’явилися тривожні симптоми, особливо задишка і слабкість, покваптесь до поліклініки. Бо йдеться про доволі підступну хворобу.