Найнебезпечнішою фахівцями визнано Республіку Вануату у Меланезії – буквально днями там сталося землетрус магнітудою 6,9 балу.

Серед інших найбільш небезпечних напрямків для відпочинку – Океанія, Південно-Східна Азія та Центральна Америка.

У топ-10 країн із високим ступенем ризику природних катастроф крім Вануату увійшли королівство Тонга, Філіппіни, Гватемала, Бангладеш, Соломонові Острова, Коста-Ріка, Камбоджа, Сальвадор та Східний Тимор.

Вануату прямо зараз. У доповіді ООН підкреслюється, що ці країни, особливо схильні до впливу стихійних лих, таких як повені, циклони та підвищення рівня моря. Експерти враховували кількість стихійних лих, що відбулися у 2015 році, а також ступінь шкоди, яка була нанесена.

Найменше схильні до стихійних лих Катар, Мальта і Барбадос. Також до списку безпечних напрямків увійшли Саудівська Аравія, Гренада, Ісландія, Об’єднані Арабські Емірати та Швеція. Вирушаючи в ці країни, мандрівники найменш ризикують опинитися в зоні повені, посухи, шторми та землетруси.

Зазначимо, що Україна у списку застережень експертів ООН не фігурує і сейсмічна опасность відпочиваючим у нашій країні не загрожує, чого не скажеш про постійно зростаючі ціни та інші прикмети кризи.

Європейське спрямування як і раніше вважається безпечним з погляду природних катастроф. У цьому секторі найбільш нестабільними вважаються Нідерланди, Албанія та Сербія.